BlackBerry Z10’un yapıp, iPhone’un yapamadıkları - Page 1

BlackBerry 10 ve TimeShift kamera

BlackBerry 10’un yeni kamera özelliği dudak uçuklatan cinsten. Kalabalık bir grubun fotoğrafı çekilirken, özellikle de yerinde duramayan çocuklar da dâhilse, daha kaliteli fotoğraf çekmenizi sağlıyor. TimeShift, çok sayıda görüntü alıyor ve fotoğraflardaki yüzleri ayırmanıza imkan sağlıyor. Ardından yüzlere dokunup, ileri veya geri alarak, kişilerin en iyi çıktıkları yüzlerini seçebiliyorsunuz. TimeShift özelliği BlackBerry 10’a özel ve herhangi bir iOS veya Android cihazında bulmanızın imkanı yok.

BlackBerry Z10’un yapıp, iPhone’un yapamadıkları - Page 2

64 GB’a kadar çıkan depolama alanı

BlackBerry Z10 64 GB’a kadar microSD hafıza kartı desteğine sahip. Bu da cihazın toplam depolama alanını 80 GB’a çıkarıyor. Kullandığımız cihazda bir adet 64 GB’lık kart bulunuyor ve bir çifti de yanınızda taşıyarak toplamda 200 GB’a ulaşabiliyorsunuz. Örneğin çok büyük bir müzik arşiviniz varsa, bu şekilde rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. iPhone ise herhangi bir fazladan depolama desteği sunmuyor ve en büyük kapasiteyle alabileceğiniz iPhone ancak 64 GB olacaktır.

BlackBerry Z10’un yapıp, iPhone’un yapamadıkları - Page 3

BlackBerry Z10 çıkarılabilir batarya

MicroSD desteğinden daha da değerlisi, BlackBerry Z10’un 1800 mAh bataryasını değiştirebiliyor olmanız. Henüz birkaç kez şarj etmeden, tüm gün çok sık şekilde kullanıp da dayanabilen bir akıllı telefon çıkmadı. Bu yüzden de sık seyahat eden kişiler için değiştirilebilir batarya desteği çok önemli. Yedek Z10 bataryaları, Amazon.com’dan 25 doların altına alınabiliyor. Ayrıca BlackBerry, yedek bateri ve şarj dock’u ile gelen bir Charger Bundle sunuyor. Her an cihazınızı şarj edebilmenize olanak sağlıyor.

BlackBerry Z10’un yapıp, iPhone’un yapamadıkları - Page 4

BlackBerry Z10 Android uygulamaları çalıştırıyor

BlackBerry Z10 ve BlackBerry 10 işletim sistemi, iOS gibi belirli uygulamalara sahip olabilir ancak Z10 yalnızca BlackBerry uygulamalarını değil, yeniden düzenlenmiş veya taşınmış Android uygulamalarını çalıştırabiliyor. BlackBerry World uygulama mağazasında taşınmış Android uygulamalarının bazı resmi versiyonları bulunabiliyor. Hatta yeterli zaman ve çaba harcarsanız, kendiniz de Android uygulamalarını dönüştürebilirsiniz ama uygulamaların Android’deki gibi çalışmayabileceğini unutmamalısınız.

BlackBerry 10’daki Android uygulamalarının kalitesi, uygulamanın karmaşıklığı ve geliştiricilerin BlackBerry 10’a dönüştürme sürecinde harcadığı çabaya göre değişebiliyor. Ancak BlackBerry kendi geliştirici desteğini artırana ve kaliteli BlackBerry uygulamaları çıkarana kadar, Android uygulama desteği BlackBerry 10 kullanıcılarına geniş bir seçenek sunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.