Güncel

BlackBerry'nin yeni CEO'su şirketin geleceği hakkında neler dedi?

Geçcici CEO John Chen halka açık yazdığı mektubunda şirketin yeni ilgi alanlarını dile getirdi!


Tüm zamanların en yenilikçi telefonlarını üreten RIM, yani BlackBerry'i hayatımıza sokan şirket geçtiğimiz aylarda yaşadığı dar boğazdan ötürü satılık etiketi vurulup, hisseleri satışa çıkartılmıştı. Şirketi bu dar boğaz içinde satın almak isteyen onlarca firma hakkında yazılan söylentiler nihayet geçici bir CEO'nun atanması ve şirketin köklü bir revizyona gitmesiyle birlikte son bulmuştu.

Geçtiğimiz saatlerde geçici CEO Chen, halka açık bir mektup yayınladı. Şirketin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seren bu mektup, daha önce eşine rastlamadığımız bir yöntemle belirtilen BlackBerry'nin durumunu gözler önüne serdi. 

1386071837_john-chen-1.jpeg
Sözlerine, “Ölümümüze dair çıkan haberler tamamen abartılmıştır.” diyerek başlayan Chen, kök ve miraslarından beslenen yeni kurumsal çözümleriyle bir uçtan diğer uca uzanan yeniliklerle ve mobil çözümlerle geleceklerini dile getirdi. Şirkete yeniden ivme kazandırmak için start aldıklarını belirten Chen, dört temel işlev üzerinde duracaklarını dile getirdi;  cihazlar, çapraz platform mesajlaşma, EMM çözümleri ve gömülü sistemler

BlackBerry cephesinin kötü gidişatı, RIM'ın yeni umutlar için kapılarını da kapatmış oldu. RIM'ın yeni projeler için ayırdığı 2.6 milyar dolar bütçe hazinedeki yerini korurken, geçtiğimiz günlerde gelen 1 milyar dolar yardım, yeni CEO Chen'in halka açık mektubunda yazdığı yeni projeler için yeterli bir rakam olarak görünüyor.

Mektubun en çarpıcı noktalarından birisi de Android ve iOS ile rekabetin yanlış olduğunu belirten kısımlar oldu. Mektubun genel hatlarını göz önünde bulunduracak olursak, Kanada'lı şirketin kurumsal ve iş cephesine yönelik yeni çözümlerle geleceğini nitelendirebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.