Güncel

Blockchain alanında çalışan insan sayısında inanılmaz artış!

Blockchain alanında çalışan insan sayısı yıldan yıla neredeyse %80 artıyor! Peki bu ne anlama geliyor? Gelin yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Blockchain alanında çalışan insan sayısında inanılmaz artış!

Blockchain ve kripto para birimi alanına artan ilgi göz önüne alındığında, bu gelişen teknoloji sektöründe iş bulan insan sayısında bir artış oldu. Yıldan yıla neredeyse %80 oranında artış görüldü.

Blockchain alanında çalışan insan sayısında inanılmaz artış!

Profesyonel ağ platformu LinkedIn ve kripto para borsası ve türev borsası OKX tarafından yürütülen bir raporun [PDF] bulgularına göre, blockchain endüstrisinde çalışan bireylerin sayısı Haziran 2022 itibariyle yıllık bazda %76 arttı. Raporda tam olarak şu ifadelere yer verildi;

“LinkedIn'in dünya çapındaki üyeleri arasında blok zinciri endüstrisinde çalışan toplam kişi sayısı, Haziran 2022 itibariyle yıllık bazda %76 arttı.”

Verilere göre, blok zincir endüstrisinde yeteneklerin mevcudiyeti söz konusu olduğunda Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Çin dünyanın ilk üç ülkesidir. Hindistan, %122 büyüme oranıyla dünya çapında en hızlı büyüyen blockchain yetenek havuzuna sahip ülkedir. Bunu %106 büyüme oranı ile Kanada takip ediyor ve üçüncü sırada %92 ile Singapur geliyor.

Blockchain alanında çalışan insan sayısında inanılmaz artış! - Resim : 1

Küresel blockchain yeteneği için en iyi 10 ülke. Kaynak: OKX

Blockchain alanında iş ilanları büyüme oranı

Blockchain teknolojisiyle ilgili iş ilanlarının sayısı açısından en yüksek büyüme oranına sahip ülke %609 ile İspanya oldu. Kanada %560'lık bir büyüme oranıyla gelirken, Hindistan %145 ile ilk 3'te yer alıyor.

Blockchain alanında çalışan insan sayısında inanılmaz artış! - Resim : 2

2021 küresel blockchain yetenek iş listeleri. Kaynak: OKX

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.