BMW'nin yeni elektrikli motosikleti piyasada

BMW'nin merakla beklenen elektrikli motosikleti CE 02 eParkourer, çevreci ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu model, sürdürülebilir ulaşım arayışındakilere yeni bir soluk getiriyor.

BMW'nin yeni elektrikli motosikleti piyasada

BMW'nin elektrikli motosiklet konsepti CE 02'yi ilk olarak 2021'de tanıttığını görmüştük. Şirket, bu yenilikçi e-motosikleti CE 02 eParkourer adı altında geçen yıl temmuz ayında piyasaya sürdü. Şimdi ise bu ürünü piyasaya sunmaya hazırlanıyor ve fiyat detaylarını açıklıyor. CE 02, geleneksel e-scooter veya elektrikli motosiklet sınıflandırmasından farklı olarak bir eParkourer olarak kategorize ediliyor.

CE 02 eParkourer, CE 04 scooter modelinin ardından gelen bir giriş seviyesi modeli olarak tanıtılıyor. Şehir içi kullanım için hızlı, çevik ve yaratıcı bir e-hareketlilik çözümü olarak öne çıkıyor. Büyük tekerlekleri, zorlu arazilerde bile rahat bir sürüş imkanı sunuyor. İki farklı konfigürasyonda geliyor: 4kW ve 11kW'lık motor seçenekleri mevcut. Temel modelin maksimum hızı saatte 45 kilometre iken, üst model saatte 95 kilometreye ulaşabiliyor. 4kW'lık model elektrikli bir moped olarak değerlendirilirken, 11kW'lık versiyon mini-motosiklet sınıfına giriyor ve çoğu yerde motosiklet ehliyeti gerektiriyor. CE 02, birçok sürüş moduna sahip ve özelliklerle dolu. Standart sürüş modlarından ikisi Flow ve Surf, sırasıyla şehir trafiğinde rahat bir sürüş ve surf yapma deneyimine eşdeğer bir sürüş deneyimi sunuyor.

BMW'nin yeni elektrikli motosikleti piyasada

Dinamik bir hızlanma için doğrudan gaz aktivitesine sahip olan BMW CE 02, maksimum süzülme ve çabasız bir sürüş için sıfır geri kazanım özelliğine sahip. Ayrıca eParkourer'a sportif bir his veren Flash sürüş modu da bulunuyor. BMW CE 02, tam dolu bir batarya ile 59 mil menzile ulaşabiliyor ve bataryası 100 dakikada tamamen şarj olabiliyor.

Fiyatlandırma konusuna gelince, BMW CE 02'nin başlangıç fiyatı 7.599$ olarak belirlenmiş. Müşteriler, BMW'nin online konfigüratörü aracılığıyla modellerini tam olarak istedikleri gibi özelleştirebiliyorlar. Bu yenilikçi elektrikli motosiklet, özellikle genç kullanıcıları hedef alıyor ve şehir içi kullanım için ideal bir çözüm sunuyor. BMW'nin bu son ürünü, sürdürülebilir ve çevre dostu bir ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor.