Güncel

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldiğini açıkladı. İşte detaylar.

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamada Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam yapıldı.

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi!

7 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde geçerli olacak yüzde 20 zam Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada; “Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan zamların asgari düzeyde olduğu belirtildi

Herkesi yakından ilgilendiren bu gelişme kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından otoyol ve köprülerde yapılan bakım ve onarım çalışmalarında kullanılan malzeme ve işçilik ücretlerinin artış gösterdiği ve yollarda sunulan hizmet durumunun korunması ve devamlılığının sağlanması esasına dayanarak otoyol ve köprülerdeki geçiş ücretlerinin asgari düzeyde arttırılmasının zorunlu olduğu belirtildi.

Yorumlar
Tipitip
Bütün Ekonomimiz asfalt beton demir çelik inşaat üzerine kurulu ! Bunlarin etrafında dönüp dolaniyoruz...! Dolap beygiri gibi :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.