Bozulmaz zannettiğimiz ürünlerin son kullanma tarihleri - Page 1

Böcek kovucu sprey Böcek kovucu spreyler üretildikten iki yıl sonra etkilerini kaybederler. Isırıklardan kaçıyorsanız iki yıldan sonra mutlaka kendinize yeni bir sprey alın!

Bozulmaz zannettiğimiz ürünlerin son kullanma tarihleri - Page 2

Baharat Hangi baharat olduklarına, nasıl saklandıklarına ve ne şekilde kurutulduklarına bağlı olarak baharatlar sandığımız gibi yıllarca değil, sadece iki ya da üç yıl dayanır.

Bozulmaz zannettiğimiz ürünlerin son kullanma tarihleri - Page 3

Araba koltukları Hemen hemen bütün araba koltuklarının son kullanma tarihleri, üretildikten 6-10 yıl sonrasına denk gelir. Bunun sebebi ise sıcaklık değiştikçe büzülen ya da genişleyen bir materyalden yapılmış olmalarıdır. Hasar ve kazalar koltukları güvenlik açısından etkiliyor olduğu için ikinci el koltuk almak pek mantıklı değil.

Bozulmaz zannettiğimiz ürünlerin son kullanma tarihleri - Page 4

Ruj Açılmış ve havayla temas etmiş rujlarınızı iki yılın sonunda kullanmasanız iyi edersiniz. Zaten rujunuzun üzerindeki doku değişiminden ve kokusundan atmanın zamanının geldiğini anlamanız hiç zor olmaz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.