Güncel

Brezilyalılar artık Bitcoin ile daire satın alabiliyor!

Brezilya'nın önde gelen gayrimenkul geliştiricisi Gafisa, daire alımları için, ödeme olarak artık  Bitcoin'i kabul edecek.

Brezilyalılar artık Bitcoin ile daire satın alabiliyor!

Brezilya'nın önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan Gafisa, daire alımları için ödeme olarak artık Bitcoin'i kabul edeceğini ve dijital varlığı benimsemek için halka açık başka bir firma haline geleceğini duyurdu.

Brezilyalılar artık Bitcoin ile daire satın alabiliyor!

Kripto para piyasası, Brezilya dışında ikamet edenlerin ülkeye hızlı ve güvenli bir şekilde değer aktarmalarına olanak sağladığından, Brezilya emlak piyasasında dünyanın herhangi bir yerinde bulunan yatırımcılar için çekici bir seçim.

Brezilya Merkez Bankası, kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak tanımamasına rağmen, değişim modu, artık yaygın olarak kullanıldığı noktaya kadar gelişti. Borsada işlem gören şirketlerin katılımı bu yaygın kullanımın kanıtı.

Bitcoin kullanımı artıyor

Sao Paulo'daki Gafisa Incorporadora e Construtora'nın CEO'su Guilherme Augusto Soares Benevides, pazardaki büyümenin önemli olduğunu ve bunun para birimi olarak kullanımını genişlettiğini şu sözlerle ifade etti;

“Bitcoin, kripto piyasasının en büyük kripto para birimidir. Her gün popülaritesi artan ve aynı zamanda kullanım olanaklarını genişleten bir para birimidir. Ödemeleri dijitalleştirmeye yönelik doğal bir eğilim var. Merkez Bankası'nın 2022'de dijital realiteyi piyasaya süreceğini düşünmeyi bırakırsak, aslında dijital para birimlerinin dünyada giderek daha fazla var olduğu sonucuna varabiliriz.”

Mülkiyet Bitcoin ile nasıl satın alınır?

Gafisa, müşterilerinin Bitcoin kullanarak bir daire için ödeme yapmadan önce bir forum doldurmalarını istiyor ve ardından, formun derinlemesine bir analizini yapıyor. Teklif kabul edilirse, komisyoncunun mülk satın alma işlemini kolaylaştırabilmesi için müşteri, komisyoncu cüzdanına belirtilen tutarı sağlamakla yükümlüdür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.