Güncel

Brightburn'den nefes kesen fragman!

Elizabeth Banks'li Brightburn'den yeni bir fragman paylaşıldı.


Elizabeth Banks'in başrolünde yer aldığı fantastik korku filmi Brightburn'den yeni bir fragman yayınlandı. Yayınlanan fragmanda dünyaya düşen bir çocuğun uyum sağlama mücadelesine göz atma fırsatı yakalıyoruz. Superman'in orijinal hikayesini izleyicilerine korku temasıyla sunan film, James Gunn'ın imzasını taşıyor.

Brightburn'den nefes kesen fragman!

Çizgi romanlar çağında yaşamak bizleri süper kahramanların var olması fikrine sıcak bakmaya itmekte. Dünyayı korumak, dünyalıları gözetmek ve adaleti sağlamak için kurgusal bir süper kahramanın ete kemiğe bürünerek aramızda yaşaması fikri pek çok kişi tarafından olumlu karşılanabilir.

Bunun en önemli sebebi de, süper güçlü olan bu isimsiz kişinin, dünyayı koruma sorumluluğunu alacağına ve bozulmaz ahlak kuralları ile her zaman doğru tarafta yer alacağına dair çizgi roman dünyasının bizi ikna ettiği gerekçelerdir. Ancak ya tam tersi olursa? Ya gerçekten uzaydan düşen minik bir bebek bulunur ve çiftçi bir aile tarafından evlat edinilirse?

Fakat kim olduğunu bilmese de farklı olduğunun bilincinde olan bu çocuk büyüdükçe bir kahramandan çok bir düşmana dönüşmeye başlarsa? Süper güçlü olanın karşımızda değil de yanımızda olacağı inancımızı paramparça eden bu senaryoda ne kadar güvende olabiliriz?

Kırsal hayatlarına gökten düşen bir bebeği dahil eden aile, zamanla büyükmekte oldukları çocuğun sandıklarından çok daha fazla kötülük ve güç barındırdığını keşfediyorlar. Ancak nereden geldiklerini bile bilmedikleri bu çocuğu durdurmanın yolu ne olacak?

Filmin yönetmenliğini The Hive, Ghild, Belko Experiment gibi filmlere imza atan David Yarovesky’nin üstlenirken, senaryosunu Brian Gunn ve Mark Gunn kaleme alıyor. Brightburn'ün yapımcılığını ise “Galaksinin Koruyucuları” serisi ve The Suicide Squadfilminin yönetmeni, Marvel'dan DC'ye geçiş yapan James Gunn üstleniyor.

Brightburn'ün ülkemizdeki izleyicileriyle 24 Mayıs tarihinde buluşması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.