Güncel

British Telecom'dan Türkiye atağı

British Telecom (BT)’un Türkiye’de sunmaya başladığı BT Connect Acceleration hizmeti, network performansını artırmak isteyen şirketlerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

British Telecom'dan Türkiye atağı

Dünyanın önde gelen iletişim çözüm ve hizmet sağlayıcılarından BT (British Telecom) bugün, Riverbed® WAN Optimizasyon Teknolojileri tabanlı yönetilen BT Connect Acceleration servisini piyasaya sürerek Türkiye’de sağladığı network tabanlı hizmetlerini daha da genişletti.

Kullanım ihtiyacı hızla artış gösteren network optimizasyonu ve gelişmiş uygulama performans ve uygunluğuna cevap veren network bağımsız bir çözüm içermektedir. Network kullanım performansını arttırarak, network altyapısı yatırımlarından daha iyi geri dönüş almak isteyen şirketler hedefleniyor.

1366375134_british-telecom-plc-001.jpg

BT ve Riverbed tarafından ortak olarak düzenen bir etkinlik ile servis hakkında aşağıdaki konularda bilgi paylaşımında bulunuldu:

  • Networkünüzün zekasını ölçebildiğiniz değerlendirme hizmeti
  • Network uygulamalarının performansları konusunda gerçek zamanlı görüş sahibi olunması
  • SaaS uygulamalarından Office 365, Google Apps ve Salesforce.com bağlantılarını hızlandırılması
  • Web sayfalarını ve Sharepoint optimizasyonunu son kullanıcıda ayrıca bir yazılım ya da cihaza gerek olmadan hızlandırılması
  • Şube depolama mimarisinde dönüşümü, sunucu ve depolama biriminin birbirinden nasıl ayrılabileceğini,  uç depolama ihtiyacını LAN performansı ile merkezde nasıl konumlandırılabileceği
  • WAN’dan gereksiz veri aktarımının kaldırılmasıyla bant genişliği kaynaklarının daha verimli kullanımı
  • Uygulamaları hızlandırarak uzaktan erişen ve mobil kullanıcıların da veriminin arttırılması

BT Türkiye ve Doğu Akdeniz Genel Müdürü Mehmet Başer; “Geçtiğimiz yıllarda, şirketlerin bant genişliği talebinin sürekli artan bir oranda büyüdüğünü gördük. Sadece bant genişliği artırmak en etkili ve tek çözüm olmaktan çıktı. Şirketler;  BT Connect Acceleration'ı devreye sokarak, daha yüksek bir uygulama performansı sağlamaktan çok daha fazlasına sahip olacaklar. Daha hızlı bir yatırım geri dönüşü ve altyapılarının gelecek için sağlamlaştırmasının yanısıra yeni teknoloji kullanımına olanak sağlayacak ve mobil kullanıcılarının verimliliğini artıracaklar. BT Connect Acceleration hizmetimiz,  Türkiye’deki network altyapısı ve sunulan hizmet ailesine önemli bir yeni hizmet olacaktır.  Bu yeni yatırımımız ile müşterilerimizin network performanslarını artırma ve müşterilerimizin bizi daha da çok tercih etmesi hedefimize daha da yaklaşmış oluyoruz. , Türkiye’de ve hizmet verdiğimiz diğer ülkelerde ağ bağlantılı IT hizmet sağlayıcısı olarak şirketimizin ilk tercih olma hedefini elde etmek için yaptığımız sürekli yatırımların en güncelidir.’

Riverbed Technology Türkiye Bölge Müdürü Serdar Yalçın, “Yerel ofisimizi 2010'da açışımızdan bu yana şirketimiz birçok sektörde verimlilik projelerinde önde gelmiştir. Finansal sektörde bankaların temel bankacılık uygulamalarını hızlandırmayı başarmasına yardım ettik ve sağlık sektöründeki çözümlerimiz çok daha iyi bir hasta memnuniyetine imkan tanıdı. Bunlar yerel çalışmalarımızdan sadece iki örnek.

Riverbed, BT ile çok başarılı bir küresel ortaklık gerçekleştiriyor ve bu ortaklık ve küresel tecrübenin yerel olarak kullanılarak Türkiye’deki müşterilerin yararına sunulması, gelişmiş performans ve hizmet kalitesi hedeflerini elde etmelerine yardımcı olacağından önemlidir.” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.