Güncel

Bruce Willis'ten Apple'a ilginç dava!

Bruce Willis, Apple'a dava açmaya hazırlanıyor.


Ünlü aktör Bruce Willis, bugüne kadar iTunes ile kendisine müzik, video ve e-kitaplardan oluşan büyük bir arşiv yapmış. Söylenenlere göre ünlü aktör, öldükten sonra tüm bu dijital içeriğin çocuklarına miras kalabilmesi için Apple'a dava açmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar ile Apple'ın arasındaki sözleşmeye göre indirilen dijital içeriklerin bir başkası ile paylaşılması yasak. Böylece bir kişinin iTunes'ten satın aldığı içerikleri bir başkasına devretmesi kesinlikle imkansız.

1346675195_l-bruce-willis-fcf4f04d.jpg


iTunes ile bir müzik albümü indiren kullanıcılar parasını ödedikleri halde albümün sahibi olamıyorlar. Parasını ödedikleri ürünü kiralamış gibi oluyor çünkü bir başka kişi ile paylaşamıyor.

Bruce Willis haklı olarak bu uygulamaya bir dur demeyi planlıyor. Bunun içinde Apple'a karşı dava açacak. Belki de Bruce Willis'in başlattığı mücadelenin sonucunda bir sürü para ödenen dijital içeriklerde hayatımızda değerli olarak kalabilecek ve sevdiklerimize hatıra olarak bırakabileceğiz.

Yorumlar
Zaten bluetooth'la baska bi telefona herhangi bisey gonderemedigin apple denen seyle naparsin bilmem ki...
Cevapla
osman
kibirli apple
Cevapla
baran
ben ne apple ı ne de itunes u kullanıyorum ama adamın yaptığının doğru ve haklı olduğunu düşünüyorum.inşallah davayı kazanır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.