BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı kızıştı!

BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı daha da kızıştı!

BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı kızıştı!

Bitcoin ( BTC ), yatırımcılar çok sayıda makroekonomik faaliyetle dolu bir haftayı sabırsızlıkla beklerken 21.000 $ destek seviyesini kaybederek düzeltti. Kısa vadeli düşüşün ortasında, boğalar ve ayılar hala Bitcoin fiyatını kontrol altına almak için mücadele ediyor.

BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı kızıştı!

Kitco News'de bir kripto analisti olan Jim Wyckoff, 7 Kasım'da Bitcoin'in 21.000 doların altına düşmesine rağmen boğaların hala bir avantajı olduğunu belirtti.

“Bitcoin-ABD doları fiyatları, Pazartesi günü erken ABD işlemlerinde daha zayıf. Fiyatlar, geçen Cuma günü yaklaşık iki ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra günlük çubuk grafikte yükseliş trendinde. Boğalar kısa vadede teknik avantaja sahipler ve fiyat artış trendini canlı tutmak için savaşmaya devam ediyorlar” dedi Wyckoff.

BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı kızıştı! - Resim : 1

Bitcoin 7 günlük mum grafiği. Kaynak: Finbold

Basın zamanında, Bitcoin, varlık ticaretini neredeyse iki ayın en yüksek seviyesi olan 21.000 doların üzerinde gören bir rahatlama rallisi yaşadıktan sonra 20.700 dolardan işlem görüyordu. Varlık öncelikle olumlu ABD iş verilerinden yararlandı. Bununla birlikte, piyasa henüz boğalara daha fazla güç kazandıracak güçlü bir katalizör görmüyor.

Bitcoin teknik analizi

Teknik açıdan bakıldığında , amiral gemisi kripto para biriminin olumlu bir görünümü var. Bir günlük teknik ve hareketli ortalamanın bir özeti , sırasıyla on ve dokuzda 'satın alma' içindir. Başka yerlerde, osilatörler tarafsızlık dokuzunu zorluyor.

BTC 21.000 $ desteğini kaybettiği için ayılarla boğaların fiyat savaşı kızıştı! - Resim : 2

Bitcoin teknik analizi. Kaynak: TradingView

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.