BTK bu telsiz ve telefon modellerinin satışını yasakladı! - Page 1

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yaptığı denetimler sonucunda güvensiz olduğunu belirlediği 11 telsiz ve telefon modelinin piyasadan toplatılmasına karar verdi.


Kurum almış olduğu bu kararı şu ifadeler ile duyurdu;


"Kurumumuz tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda; aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir. Güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir." 


İşte BTK'nın ülkemizde yasaklayarak toplatılmasına karar verdiği o telsiz ve telefon modelleri;

BTK bu telsiz ve telefon modellerinin satışını yasakladı! - Page 2

KAAN- N1

BTK bu telsiz ve telefon modellerinin satışını yasakladı! - Page 3

BAOFENG- UV-5R

BTK bu telsiz ve telefon modellerinin satışını yasakladı! - Page 4

BAOFENG- BF-888S

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.