Bu 10 yiyeceği yemeyi boşverin duymadık bile - Page 1

Wakame
Bir denizyosunu çeşidi olan wakame daha çok sebzeli çorbalarda kullanılır. Düşük kalorili olan bu bitki çeşidi önemli bir antioksidan kaynağıdır. Wakame bitkisini çorbalarınızda kullanabileceğiniz gibi, salatalarda da kullanılabilir.

Bu 10 yiyeceği yemeyi boşverin duymadık bile - Page 2

Pu-erh çayı
Zayıflatıcı çaylar arasında ilk sırada gösterilen Pu-erh çayı, Çin'in Yunnan bölgesinde yetişiyor. Kırmızı çay olarak da bilinen Pu-erh çayı tam okside özelliği taşıyor. Pu-erh çayı şarap gibi yıllandıkça tadını daha iyi bulur. Polifenoler zengini olan bu çay ayrıca kolestrolü dengeleyici etkisi de bulunyor.

Bu 10 yiyeceği yemeyi boşverin duymadık bile - Page 3

Pomelo
Görünüşü itibarıyla yeşil greyfutu andıran pomelo ekşi bir kavun tadında. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yetişen bu bitki marketlerdeki yerini yaz ortaları ve sonbaharda alıyor. Düşük kalorili bu meyve zengin lif ve potasyum içerir. Kanseri önleyen antioksidanları da bünyesinde barındırır.

Bu 10 yiyeceği yemeyi boşverin duymadık bile - Page 4

Pluot
Kayısı ve erik karışı olan bu küçük meyvenin 20 türü bulunmaktadır. Lif, A ve C vitamini deposu olan bu meyvenin her bir tanesi 40 ile 80 kalori içerir. Meyve olarak tüketilebileceği gibi sos yapımında da kullanılır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.