Ölümsüz kalacağınızı mı tahmin ediyorsunuz?
-‘Sorun şu; gelecekte size telefon açıp ‘İşte başardım, sonsuza kadar yaşadım’ diyemem. Çünkü, çünkü sonsuzluk yok.

Gelecekte üreteceğimiz mikroskopik nanobotlar sayesinde insan vücudu dahil her şeye yeniden şekil verilebilecek. Ray Kurzweil gibi görünen milyonlarca yaşam formları, her şekle girebilecekler mi?
-‘Mikposkopik nanorobotlar ile fiili bir vücut yaratma fikri 2050’larda olabilecek. Ancak, 2030’larda bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve hastalıkları silip süpürmek için milyonlarca nano-robotu vüctlarımıza yerleştiriyor olacağız.

Bir bilim adamı farelerdeki I tipi diyabet hastalığını kan hücresi boyundaki cihaz sayesinde iyileştirdi bile.’

Eğer bu sayede ölümsüz olacaksak, evlilik kurumu nasıl devam edecek? Pek çok insan, bir eş ile 50 yıl birlikte yaşamayı yeterli görüyor.
Evlilik kavramı değişti. Evliliklerin yüzde 50’sinden fazlası ilk 10 ya da 20 yıl içinde sona eriyor. Çok insanın ikinci yaşam eşleri var. Ben 37 yıldır evliyim. Eşime bağlılığım var ve bunu değiştirmeye niyetim yok. Ben, aslında çok ilerisi için konuşmuyorum. Haftanın, yılın belki 10 yılın zorluklarına odaklanıyorum.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.