Bu bilgileri öğrenince çok şaşıracaksınız! - Page 1

Kanarya Adalarının ismi hangi hayvandan gelir? Köpeklerden geliyor. Yaygın bilinenin aksine kanaryalar adaya değil, ada kanaryalara isim vermiştir. Kanarya Adaları, ismini Romalılar tarafından verilen ‘Köpek Adası’ isminden (Insula Canaria) alır.

Bu bilgileri öğrenince çok şaşıracaksınız! - Page 2

Uzaya ilk giden hayvan hangisidir? Hayır, maymun değil. Amerikan V2 roketiyle 1946'nın Temmuz ayında uzaya çıkan ilk hayvan bir meyve sineği olmuştur. Uzaya gönderilen sokak köpeği Laika'yı da unutmayalım.

Bu bilgileri öğrenince çok şaşıracaksınız! - Page 3

Develer hörgüçlerinde ne depolar? Yine çok sık dillendirilen bir yanlış: Develer hörgüçlerinde su değil yağ depolarlar. Suyu bütün vücudunda depolayan develer, hörgüçlerindeki yağı da enerji stoğu olarak kullanır.

Bu bilgileri öğrenince çok şaşıracaksınız! - Page 4

Ay'dan görülebilen, Dünya'daki yapı nedir? Böyle bir yapı yok. Ay'dan Çin Seddi'nin görüldüğüne dair çeşitli hurafeler olsa da Ay'dan çıplak gözle görülebilecek, insan eliyle inşa edilmiş bir yapı mevcut değildir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.