Güncel

Bu çatal zayıflatıyor!

CES 2013 fuarında tanıtılan çatalın zayıflatacağı iddia ediliyor.

Bu çatal zayıflatıyor!

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2013 fuarında tanıtılan çatal, çok hızlı yendiğinde titreşim vererek kullanıcıyı uyararak çok yemesini engelliyor. Çatalın geliştiricisi olan Jacques Lepine, birçok araştırmanın hızlı yemenin kötü bir alışkanlık olduğunu ve şişmanlattığını gösterdiğini söyledi.

Lepine, hızlı yeme alışkanlığına sahip olduğunu ve bir gün çatalına bakarken bu alışkanlığından çatalın yardımıyla kurtulabileceğini düşündüğünü vurguladı. Tasarladığı çatalın normal bir çataldan pek farklı olmadığını söyleyen Lepine, normalden biraz daha geniş olan çatalın sapında alıcılarla donatılmış elektronik bir sistemin bulunduğunu belirtti.

1357669697_jaqueslepine610x458.jpg

Akıllı çatal ile çok hızlı yendiği zaman sistem alarm vermeye programlanmış ve titreşime geçiyor. Çatalın şarjının iki hafta dayanabildiğini söyleyen Lepine, elektronik kısmı çıkarıldığında bulaşık makinesinde yıkanabildiğini dile getirdi.

Akıllı çatal, kullanıcının yeme hızına ilişkin verilerin kaydedilmesini sağlayan bir uygulama ile birlikte satılacak ve çatalın önce ABD'de nisan ayında, 99 dolardan satışa sunulması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.