Güncel

Bu cep telefonları duvarın arkasını görebilecek!

Yeni geliştirilen bu cep telefonları görenleri hayreteş düşürecek!

Bu cep telefonları duvarın arkasını görebilecek!

Kameralar hayatımızın hemen hemen her yerinde artık. Milyonlarca insanın günlük olarak kayıt edildiği kameralarla teknolojinin getirdiği yeni nimetlerle birleşinde ortaya çok değişik bileşenler çıkıyor. Bu tarz bileşenlerden birisi de duvarın arkasını görebilecek bir cep telefonu üretimi söz konusu...

UT Dallas
' ta çalışan araştırmacılar üzerinde çalıştıkları araştırma sonucunda cep telefonlarına eklenebilecek bir çeşit yonga sonucunda duvarların arka tarafının rahatlıkla görülebileceğini iddia ediyorlar.

1335196906_xray-phone-580x419.jpg

Araştırmacılar üzerinde çalıştıkları yepyeni bir mikroçip teknolojisi ile birlikte üretilecek bu cep telefonlarında ufak bir yonga ile birlikte duvarın arkasının görülebileceğini iddia ediyorlar. Peki nasıl olacak bu diyenlere ufak bir örnekle sunalım: Havalimanlarında kullanılan X-Ray cihazlarını bilirsiniz, aynı şekilde mantık yürütülüyor, burada sinyaller cep telefonuna gelirken, mikroçip vasıtasıyla da görüntü oluşuyor. Yani cep telefonumuza resim olarak aktarılan bu taslak birebir olarak yansıtmasa da son derece yakın bir taslak ile sunuluyor.

Detayına inildikçe duyanları şaşkına çeviren bu cep telefonlarının hayata geçirildiğini düşünürsek, bir çok özel alan mülkiyetinin gizliliğinin ortadan kalkması söz konusu, bu yüzden teknolojinin bilinçli kullanılması konusu oldukça büyük bir önem taşıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.