Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Haryana'da yaşayan çocuğun vucudu mucizevi bir özelliğie sahip. Bedeni elektriğe karşı yalıtkan olan 16 yaşındaki Deepak Jangra'ın vücudu aynı zamanda bir elektrik trafosu gibi elektrik yüklü. "Mucize Çocuk" lakaplı Jangra tam 500 ev için gerekli elektrik akımına karşı çıplak elleriyle dokunarak dayanabildiğini dile getirdi. Hatta çıplak elleriyle küvetin içine doldurulmuş elektrikli suya elini koydu.

Deepak bu yeteneğinin sınırlarını ölçmek için çöldeki bir direğe tırmanıp 11 bin voltluk elektrik tellerini tuttuğunu dile getirdi.

Bu yeteneğin Allah tarafından kendisine verilen bir hediye olduğunu söyleyen Jangra, "Kendimi ayrıcalıklı görüyorum. Kimsenin yapamadığı şeyleri yapma gücüne sahibim. İlk önceleri elektrikten korkuyordum. Daha sonra elektriğin beni çarpmadığını fark ettim. Defalarca test ettim ve gerçekten de elektriğin beni çarpamdığını keşfettim" dedi.

İlk defa üç yıl önce annesnin bozulan ısıtıcısını tamir ederken elekriğe karşı yalıtkanlığını keşfettiğini dile getiren Deepak, "Yere düşen elektrik kablosunu farkına varmadan elime aldığımda elektrik beni çarpmadı."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.