Güncel

Bu dev ülkede hala siyah beyaz TV kullanılıyor

Bu ülkede 13 binden fazla hane halkının hala siyah-beyaz televizyon kullandığı açıklandı.

Bu dev ülkede hala siyah beyaz TV kullanılıyor

Yeni gelen bilgiler oldukça şaşırtıcı. Belki de teknolojinin en çok kullanıldığı ülkelerden biri olan İngiltere'de, 13 binden fazla hane halkının hala siyah-beyaz televizyon kullandığı açıklandı.

TV lisans kurumu sözcüsü Stephen Farmer bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Dijital değişiklikler ve İngiltere'deki hane halklarının yüzde 41'inin yüksek çözünürlükte televizyonlara sahip olduğu dikkate alındığında, 13 binden fazla hane halkının hala siyah-beyaz televizyon izliyor olması tuhaf" dedi.

1357856001_black-and-white-tv.jpg

İngiltere'de 49 sterlin yıllık lisans ücretine sahip olan siyah-beyaz televizyonlar İngiltere halkına daha avantajlı geliyor. Çünkü, renkli televizyonların yıllık lisans ücreti 145,5 sterlin. En fazla siyah-beyaz televizyon lisansı olan şehrin başkent Londra olması da oldukça ilginç. Londra'yı ise Birmingham ve Manchester şehirlerinin takip ettiği belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.