Güncel

Bu diziye bayılacaksınız! Anne With An E

2017 Yılında ilk sezonu yayınlanan Anne With An E dizisi büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Serinin 3. Sezonda final yapması ise Anne hayranlarını oldukça üzdü.

Bu diziye bayılacaksınız! Anne With An E

Netflix’in orijinal dizisi Anne With An E neden bu kadar sevildi?

İlk olarak şunu belirtmeliyiz, eğer dönem dizisi izlemek istiyorsanız bu yapım ilk tercih etmeniz gereken dizilerden birisi. Kanada’da küçük bir kasabada geçen yapım, bize kasaba hayatını tam olarak yaşatıyor. Minik ahşap evler, uçsuz bucaksız kırlar, sevimli bir köy okulu, ormanlar ve tabii ki deniz…

Bu diziye bayılacaksınız! Anne With An E

 Anne isimli hayat dolu bir kızın hayatını anlatan dizi aslında Montgomery’nin 1908’de yazdığı ‘Yeşilin Kızı Anne’ kitabının bir uyarlaması. Kahramanımız Anne, küçük yaşta aileisni kaybeder ve yetimhande büyür. Bir karışıklık sonucu kendini Green Gables kasabasında Cuthbert kardeşlerin yanında bulan Anne, nihayet sıcak bir yuvaya kavuşur. Bu kasabada yaşıtlarından çok farklı olan hayal gücü ve mutluluğu kısa sürede dikkat çeker ve kasaba tarafından çok sevilir.

Yetimhanede yaşadığı zor günleri hatırlayarak, kavuştuğu bu sıcak yuvayı kaybetmemek için yeni ailesi için elinden gelen her şeyi yapar. Dizi bu noktada bize çocukluk travmalarının ne kadar ağır olabileceğini gösteriyor aslında. Kaybetme korkusu, aile olmaya özlem, sevilmek ve değer görmek isteyen bir kızın yaşama sarılması ve ne olursa olsun mutlu olabilmek için kendine paylar çıkarması seyircileri derinden etkiliyor ve diziyi ailecek izlenebilecek müthiş bir yapım haline getiriyor.

Dizi, 3 sezon sürüyor fakat her sezonda kadın haklarına, cinsel tercihlere saygı, hakların savunuculuğu gibi önemli toplumsal sorunlara değiniyor ve bunu yaparken seyirciyi yormuyor.

Dizinin çekildiği kasaba izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Her mevsimi başka güzel olan Green Gables kasabasında mutluluk, huzur ve sevgi hakim. Anne, bu kasabada arkadaşları ile çay saatleri yapıyor. Bu özel saatlere vişneli tartlar, kız kıza dedikodu, yeni diktirilmiş dönem elbiseleri, kahkahalar eşlik edince dizi, size sıcacık bir aile ortamının ne kadar huzurlu olduğunu adeta sahnenin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor.

Anne karakterine hayat veren Amybeth McNulty, role o kadar uyum sağlamış ki başka bir isim düşünülemezmiş gibi duruyor. Hayalleri, pozitifliği, tatlı ve sevecenliği ile kendine hayran bırakan oyunculuğu için kendisini tebrik etmemek mümkün değil.

İzlediğiniz için asla pişman olmayacağınız Anne With An E serisi, sezonun son bölümünde sizi gözyaşlarına boğacak eminiz. Zira biz hiçbir dizinin devam serisi gelmediği için bu kadar üzülmemiştik.

Yorumlar
Riyad
Dün keşfettim şimdi 1.sezon 2.bölüm izliyorum evet çok konuşuyor ama boş konuşmuyor en e ile
Cevapla
Daisy
Güzel haber tek üzücü şey bu haberin yeni çıkması keşke çok daha önce çıksaydı hala 4. Sezonu bekliyorum çıkmıycak ama :(
Cevapla
someone
Güzel bir haber olmuş! Sadece ufak bir düzeltme yapmak istiyorum, Kasabanın adı Avonlea, Green Gables ise Cuthbert'ların çiftliğine deniliyor :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.