Güncel

Bu elektrikli motosiklet Türkiye'de üretildi!

Ford Otosan tarafından geliştirilen yüzde 100 elektrikli motosiklet Rakun Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Bu elektrikli motosiklet Türkiye'de üretildi!

Ford Otosan, elektrikli ve ticari araç üretiminde sahip olduğu bilgi birikimini yansıttığı Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 elektrikli motosikletleri tanıttı. Özellikle işletmelerin paket taşımacılığı için tercih edilecek olan yeni nesil ulaşım araçları yüzde 100 elektrikli olarak tasarlandı. İlk etapta kuramsal kiralama ve satış olarak yollarda göreceğimiz bu araçların önümüzdeki dönemde bireysel kullanım için de satışa sunulması planlanıyor.

Bu elektrikli motosiklet Türkiye'de üretildi! - Resim : 1

Rakun Pro 2 ve Pro 3, İstanbul’un dik yokuşlarını zorlanmadan çıkacak

Yokuş çıkma yeteneğinin özellikle elektrikli motorlarda önemli bir konu olduğu göz önüne alınarak geliştirilen Rakun Pro2 ve Pro3 için yokuş çıkabilme kapasitesi en kritik önceliklerden biri oldu. Elektrikli motor teknolojisiyle gücü doğru şekilde tekerleklere ileterek, özellikle İstanbul’un dik yokuşlarından zorlanmadan yol alabiliyor. 3 tekerlekli Pro3 versiyonu ise yükleri daha rahat taşımaya yardımcı olurken, arka iki teker bağımsız süspansiyonu sayesinde virajlarda normal 2 teker gibi manevra kabiliyetine sahip bulunuyor.

Pro2 ve Pro3’te bulunan 5 kW/h’lik batarya, normal şebeke elektriği üzerinden kablosunun prize takılması ile rahat ve kolay bir şekilde şarj edilebiliyor. Araçların menzili ise 100 km olarak açıklandı. 2022 yılında piyasaya sürülecek olan elektrikli motosikletlerin fiyatı ise açıklanmadı.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretilen Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ün satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. sorumlu olacak.

Yorumlar
Altar'ın oğlu Tarkan
Aga yapıyosunuz bi işi de düzgün yapın engelli bisikleti gibi niye yapıyorsunuz? Bununla paket mi atılir? Paket atmak için ince kıvrak motorlar gerekir. Bununla ancak sahilde gezintiye çıkarsın.
Cevapla
Yusuf
Şunun tipini de güzel yapsalrmis ya bune çocuk bisikleti gibi
Cevapla
Sadettin
Akülü bisiklet ler zamlanınca mı yaptılar hayret niye bekledikleri belliymiş 15000 TL ye çıkınca
Cevapla
Oled
İnanılmaz bir başarı insan inanamıyor buna muhteşem
Cevapla
Burak 06
Yerli ya yabancıların 2 3 katı fazlasına satarlar nede olsa yerli. Bizdeki yerlinin karşılığı bu malesef
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.