Bu fotoğraflar kafanızı karıştıracak!

Perspektif algısı ile oynayarak çekilen fotoğraflar kafanızı karıştıracak. İlk bakışta farklı gelen fotoğrafları sizler için bir araya getirdik.
Bu fotoğraflar kafanızı karıştıracak! - Page 1
Perspektif dünyaya bakış açımızı belirleyen bir etkin. Gözümüzün belli açıları görme isteği günlük hayatımızda dünyayı algılamamızı sağlar. Ancak bazı durumlarda bu açıları bozarak farklı algılar da oluşturabiliriz. Son yıllarda bakış açısını değiştirerek perspektifi bozulmuş fotoğraflar giderek yaygınlaştı. Özellikle bazı durumlarda sıklıkla kullanılan bu yöntem kafalarımızın karışmasına yol açıyor. İlk bakışta nasıl çekildiğini anlamadığımız fotoğraflar, bizi şaşırtıyor. İşte yan tarafta gördüğünüz bu fotoğraf da perspektif algısı kullanılarak çekilmiş bir örnek. Fotoğraf makinesini yere paralel değil de dik tuttuğumuzda uygun bir açı da varsa bu kareyi elde edersiniz.
Bu fotoğraflar kafanızı karıştıracak! - Page 2
Yine aynı mantıkla çekilmiş bir fotoğraf. Bakış açımızı değiştirdiğimizde siz de bu sonuçları elde edebilirsiniz.
Bu fotoğraflar kafanızı karıştıracak! - Page 3
Yine perspektif ile oynanmış bir fotoğraf. İki duvar arasında dik yerine yatay bir kare çekilmiş. Ortaya bu sonuç çıkmış.
Bu fotoğraflar kafanızı karıştıracak! - Page 4
Bu kare dam yatay çekilse etkisi daha fazla olurdu. Bu da fena olmamış.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.