Google Glass araştırma,navigasyon,fotoğraf çekimi ve paylaşımı için çeşitli uygulamalara sahip.Ticari imkanlar içinde ise üretimde, mühendislikte, sağlıkta ve diğer endüstrillerde kullanılmak üzere geliştirilmiş görüş sistemleri bulunuyor.Örneğin, bir cerrah ameliyattayken bile hastanın yaşamsal bilgilerini harfi harfine gözlerinin önüne getirebiliyor.

Akıllı gözlük sistemlerinde birkaç yıl içinde hiçbir eksiklik kalmayacak gibi görünüyor.Araştırma firması Gartner, sektörde çalışan ürünlere sahip yaklaşık bir düzine şirketin olduğunu söylüyor.

Ims Research isimli şirketin iddasına göre, eğer yazılım geliştiriciler çekici uygulamalara ayak uydurursa 2016 yılına kadar 10 milyon akıllı gözlük satılacağı tahmin ediliyor.Fakat kullanışlı uygulamalar olmazsa akıllı gözlüklerin satış sayısı 2016 yılına kadar yaklaşık 1 milyonda kalacağını öngörüyor.

Merkezi New York'ta bulunan Vuzix isimli bir şirketin M100 Smart Glasses isimli akıllı gözlükler, herhangi bir mevcut Android uygulamasıyla çalışabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.