Güncel

Bu hafta sokağa çıkma yasağı olmayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini açıkladı! Erdoğan vatandaşlara çeşitli uyarılarda da bulundu.


Koronavirüs pandemisinin etkilerini en aza indirmek adına, hafta sonu sokağa çıkma yasağı bir kez daha ilan edilmişti. Kısıtlama 15 ilde geçerli olacaktı.  Bu açıklama hafta sonu için plan yapan kişileri fazlasıyla üzerken, konu hakkındaki sevindirici açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden yasağın iptal edildiğini ifade eden Erdoğan, vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.  

Bu hafta sokağa çıkma yasağı olmayacak!

Koronavirüs pandemisi ile mücadele eden Türkiye, son gelen sayılarla beraber oldukça sevinmişti. Özellikle vaka ve vefat sayılarındaki azalma, umutlarımızı fazlasıyla arttırdı. Entübe yani solunum cihazına bağlı hasta sayısındaki azalmalar da virüs ile mücadelede ortaya konan başarının güzel bir meyvesiydi.

 Bu gelişmeler sonrası 1 Haziran ile birlikte kontrollü sosyal hayat başladı ve pek çok esnaf dükkanını açma sevincini yaşadı. Bu durumun hafta sonuna da yansıması beklenirken tedbirler kapsamında bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu durum hafta sonu için plan yapanları üzerken, Erdoğan da konu hakkında son dakika açıklamalarında bulundu.

Yasak hakkında peşi sıra beş Tweet sıralayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasağın kaldırıldığı bilgisini paylaştı. Cumhurbaşkanı ayrıca sosyal mesafe kuralını da hatırlatarak halka çeşitli uyarılar ve tavsiyelerde de bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.