"Ejder Yuvası"
Haftanın animasyon yapımlarından Çinli yönetmen Yuefeng Song tarafından popüler bir oyundan 3 boyutlu olarak sinemaya uyarlanan "Ejder Yuvası" filminin seslendirmelerini Bianca Collins ve Blythe Auffarth yaptı. Film, genç bir savaşçının kara ejderhayı yenmeye çalıştığı macerasını konu alıyor.

"Eksik"
Barış Atay`ın yönettiği ve Özgür Emre Yıldırım, Nur Sürer, Barış Atay, Toprak Sağlam, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit ile Sarp Akkaya`nın oynadığı "Eksik", izleyici ile buluşacak. Dram türündeki film, 1980 darbesi sonrası parçalanan bir ailenin, 30 yıllık ayrılık sürecine ışık tutmaya çalışırken, bir anne ve birbirinden ayrı büyümek zorunda kalan iki oğlu arasındaki ilişkiyi irdeliyor. Film, üçünün de yıllarca derinlerde sakladıkları özlemle karışık öfkelerine, geçmişte kalmış bir kırılmanın parçalarını birleştirme çabalarına ve hayatlarında ilk kez yüzleşmelerine tanıklık etmeyi amaçlıyor.

"Kanunun Kuvveti"
34. İstanbul Film Festivali`nin "Dünya Festivallerinden" bölümünde yer alan "Kanunun Kuvveti", 1970`lerde Marsilya`da geçen gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlandı. Yönetmenliğini Cedric Jimenez`in üstlendiği yapımın oyuncu kadrosunda, "Artist" filmindeki rolüyle "En İyi Erkek Oyuncu" dalında Oscar ödülü kazanan Fransız aktör Jean Dujardin başta olmak üzere Gilles Lellouche, Celine Sallette, Melanie Doutey, Benoit Magimel ve Guillaume Gouix rol aldı. Film tüm dünyanın uyuşturucu trafiğinin en yoğun yaşandığı Marsilya`daki bir uyuşturucu şebekesini ortadan kaldırmak için yapılanları gözler önüne seriyor.

"Kuzular Firarda"
Mark Burton ile Richard Starzak`ın yönettiği ve John Sparkes, Omid Djalili, Richard Webber ile Kate Harbour`un seslendirdiği "Kuzular Firarda" filmi animasyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Çocuk kanallarında dizi şeklinde gösterilen filmde, başrol karakteri Shaun`nın komik ve macera dolu serüveni izlenebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.