Bu hafta vizyona giren filmler 23.04.2015 - Page 1

"Citizenfour"
Edward Snowden, Glenn Greenwald, William Binney ve Jacob Appelbaum`un oynadığı belgesel türündeki "Citizenfour" adlı filmin yönetmenliğini Laura Poitras yaptı. Oscar ödülü dahil 40`ın üzerinde ödül kazanan filmin konusu şöyle: "Belgeselci ve gazeteci Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald, `Citizenfour` takma adını kullanan Edward Snowden`la Hong Kong`da buluşuyor. Üst düzey CIA analizcisi Snowden, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı`nın özel hayatın gizliliğini hukuk dışı yollarla ihlal ettiğini kanıtlayan gizli belgeleri kameralar önünde gazetecilere teslim ediyor. Poitras ve Greenwald, Snowden`ın tarihi kararıyla hayatını sonsuza dek değiştirecek bu fedakarca eylemini gözlemlemeye başlar."

Bu hafta vizyona giren filmler 23.04.2015 - Page 2

"Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız"
Ana Lily Amirpour`un yönettiği "Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız" filminin oyuncu kadrosunda Sheila Vand, Arash Marandi, Marshall Manesh ve Mozhan Marno yer alıyor. Amirpour`un ilk uzun metraj filmi olan yapım, ölümün ve yalnızlığın kol gezdiği İran`ın hayalet kasabası Bad City`ye musallat olan yalnız bir vampiri konu alıyor.

Bu hafta vizyona giren filmler 23.04.2015 - Page 3

"İntikam Kapanı"
Salma Hayek, Hiroyuki Watanabe, Laura Cepeda ile Togo Igawa`nın oynadığı "İntikam Kapanı", aksiyon sahneleriyle dikkati çekiyor. Gösterdiği performansla eleştirmenlerden tam not alan Salma Hayek`in başrolünde olduğu filmin yönetmenliğini kendine has tarzı ile adından söz ettiren Joe Lynch üstlendi.Uzun zamandır ekranlardan uzak olan Hayek`in "Everly" karakterini canlandırdığı filmin konusu şöyle: "Everly tam da evden çıkıp gidecekken ihanete uğradığını düşünen eski sevgilisinin tuzağına düşer. Kapının ardında beliren kiralık katiller, mafya lideri olan sevgilisinin talimatıyla onu kapana kıstırmıştır. Daha önce hiç silah kullanmamış olan kadın kolay pes etmeyecek, kendisini savunmak için büyük bir savaş başlatacaktır. Amacı, küçük kızı ve annesini olaya bulaştırmadan kaçmak olan Everly, artık onların hayatından da sorumludur."

Bu hafta vizyona giren filmler 23.04.2015 - Page 4

"Kara Deniz"
Kevin MacDonald`ın yönettiği "Kara Deniz" filminin başrolünde Jude Law yer oynadı. Eski mürettebatıyla arasını düzeltmek amacıyla içinde tonlarca altın olduğu söylenen bir denizaltıyı bulmak üzere Kara Deniz`de maceraya atılan kaptan rolünde izleyicinin karşısına çıkan Jude Law`a, Scoot McNairy ve Ben Mendelsohn gibi isimler eşlik etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.