Bu hafta vizyona giren filmler!

Bu hafta vizyona giren birbirinden değerli filmler!

Bu hafta vizyona giren filmler!

Yönetmen: Johannes Roberts

Oyuncular: Noel Clarke, Colin O'Donoghue, Antonia Campbell-Hughes

Tür: Korku, bilimkurgu

Süre: 87 dkBildiğiniz Bourne evreni genişliyor. Efsane seriye yeni bir CIA ajanı Aaron Cross (Jeremy Renner) katılıyor ve ilk üç filmde yaşanan tüm olaylar Cross'un hayatıa ölüm-kalım savaşı olarak yansıyor.

Robert Ludlum'un romanlarından uyarlanan 3 filmlik ilk seri Matt Damon ile bütünleşirken her senaryoda ortak yazar olan Tony Gilroy, bu sefer yönetmen koltuğuna da oturuyor. Son dönem aksiyon sinemasının yükselen yıldızı olarak olarak seyrettiğimiz Jeremy Renner'e bu filmde Rachel Weisz, Edward Norton, Stacy Keach ve Oscar Isaac eşlik ederken, önceki seriden Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn ve Scott Glenn tanıdık isimler olarak göze çarpıyor.

BENİ YARGILAMA (Nessuno Mi Puo Giudicare)

Yönetmen: Massimiliano Bruno
Oyuncular: Paola Cortellesi, Raoul Bova, Rocco Papaleo, Anna Foglietta


Alice Roma'nın kuzeyinde muhteşem villasında oğlu ve 3 hizmetçisiyle zengin ve mutlu bir hayat yaşamaktadır. Tek işi hizmetçilerine emirler yağdırmak ve partiler düzenlemektir. Beklenmeyen bir kazada kocası ölünce kendisini beş kuruşsuz, evsiz barksız çocuğuyla sokakta bulur. Hayatı kâbusa dönmüştür. Kendilerini geçindiremedikleri için sosyaL hizmetler çocuğunu elinde alacaktır... Alice dünyanın en eski işini yapmaya karar verir, fakat başına gelecekleri asla tahmin edememiştir.

KABUS (FAIRYTALE)

Yönetmen: Christian Bisceglia, Ascanio Malgarini
Oyuncular: Harriet MacMasters-Green, Sabrina Jolie Perez, Jarreth J. Merz


Sophia (Harriet MacMasters-Green) boşanıp Amerika’ya geri dönen kocasının ardından kızı Helena (Sabrina Jolie Perez) ile birlikte kendine yeni bir hayat kurmak niyetindedir. Musollini zamanında kurulmuş Latina şehrinde yaşayacaklardır artık. Yerleştikleri ev gizemli bir geçmişe sahiptir. Sophia, dökülen her dişi ile birlikte kızının elinden kayıp gittiğini fark eder.


KORKU EFENDİSİ (Sint)

Yönetmen: Dick Maas
Oyuncular: Huub Stapel, Egbert Jan Weeber, Caro Lenssen


Efsaneye göre Aziz Nikolas ülkeyi haraca bağlayan ve çocukları kaçıran kötü bir adamdır. Halkın ayaklanmasıyla beraber 5 Aralık gecesi Aziz Nikolas vahşice öldürülür. Ölümünden sonra 5 Aralık gecesi dolunay ile beraber Aziz Nikolas öcünü almak için geri gelir. Artık o geceyi unutmak hiç kimse için mümkün olmayacak.

LAL GECE

Yönetmen: Reis Çelik
Oyuncular: İlyas Salman, Dilan Aksüt, Mayşeker Yücel, Sabri Tutal, Sercan Demirkaya, Ahmet Aydın


2011 yılı Mart ayında Ardahan’da çekilen film, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak “çocuk gelin” dramını oldukça farklı bir bakış açısıyla perdeye aktarıyor. Anadolu’da bir köy düğünü ile başlayan ve küçük yaşta evlendirilmeye zorlanan bir genç kızın düğün gecesi çektiği sıkıntıları konu film, küçük bir kız ve gençlik yıllarını cezaevinde tüketen yaşlı bir adamın süregelen kan davasını durdurabilmek için yaptıkları evliliği ve gerdek gecesinde girdikleri odada hissettiklerini anlatmaktadır. Gece geç saatlere kadar süren düğünün ardından odaya alınan ve yüzü kırmızı duvakla örtülen gelin korkuyla damadı beklemeye başlar. Uzunca bir aradan sonra müzik ve silah seslerinin arasında kapı açılır ve damat odanın içine itilir. Damadın ardında kapı kapanırken sesler de kesilir. Ancak, gerdek odası ikisi için de bir cezaevine dönüşmüştür.

SAVAŞIN ÇİÇEKLERİ

Yönetmen: Yimou Zhang
Oyuncular: Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang

1937 yılında Japonya, Çin’in başkenti olan Nanjing’i işgal ettiğinde resmi olmayan rakamlara göre 300.000 Çin’li katledilir. Çin ve Japonya arasında gerçekleşen savaşta tüm şehir bombalanmıştır. Vefat eden yerel papazın cenazesine yeni bir papaz katılır. Papaz; şehre gelir gelmez, manastır öğrencileri ile fahişeler arasında kalır. Yaşadığı bu ikilem;  fedakarlığı ve onuru keşfetmesini sağlar.
Paris-Manhattan

Vizyon tarihi: 31 Ağustos 2012 (1s 17dk)
Yönetmen: Sophie Lellouche
Oyuncular: Alice Taglioni, Patrick Bruel, Marine Delterme...
Tür: Komedi, Romantik
Ülke: Fransa

1346413953_paris.jpg
Nev-i şahsına münhasır sinemacı Woody Allen'a takıntılı olan bir eczacı düşünün. Alice, Allen'ın tüm filmleri ezbere bildiği yetmezmiş gibi, yönetmenin kendisini de kafaya takmış haldedir. Bir gün 'şans eseri' Victor adında orta yaşlı bir adamla tanışır ve Vicyor'ın hayatında hiç Woody Allen filmi seyretmediğini öğrenir! Alice başta bu sıradan görünen adamla hiç anlaşamayacağını düşünsene, Victor onu haksız çıkartacaktır.

Yönetmen Sophie Lellouche'nin ilk uzun metrajlı filmi olan yapımın baş rollerini güzel yıldız Alice Taglioni ve Patrick Bruel paylaşırken kadroda pek tabii ki Woody Allen da yer alıyor. 2012 yazında Avrupalı seyircilerle buluşan filme dair beklentiler yüksek, ilk yorumlar olumlu.Saftirik Greg'in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık

Vizyon tarihi: 31 Ağustos 2012 (1s 34dk)
Yönetmen: David Bowers
Oyuncular: Zachary Gordon, Robert Capron, Devon Bostick devamı...
Tür: Komedi, Aile
Ülke: ABD, Kanada

1346406579_l-diary-of-a-wimpy-kid-dog-days-358b610d.jpg
Okul nihayet bitmiş ve heyecanla beklenen yaz tatili gelmiştir. Greg Heffley dinleneceği, bol eğlenceli bir yaza hazırdır. Fakat yaz için yaptığı tüm planlar bir anda suya düşer. Greg şimdi plansız kalmıştır; e bütün yaz nasıl geçecektir?
Yönetmen koltuğunda David Bowers'ın oturduğu film yönetmenin ikinci "live-action" yapımı.

Filmin Jeff Kinney'in çocuk kitapları serisinden yapılan uyarlama senaryosunu ise Maya Forbes, Gabe Sachs, Wallace Wolodarsky üstleniyor. Film serinin üçüncü ve dördüncü kitaplarını baz alıyor. Gerçek oyuncular ve animasyon karakterler bir arada yer aldığı filmin baş rolünde ise önceki filmlerde de Greg olarak seyrettiğimiz Greg Heffley yer alıyor.

Yorumlar