Bu hafta vizyona giren filmler!

Bu hafta birisi yerli komedi, diğeri yabancı olan 2 film vizyona girecek!

Bu hafta vizyona giren filmler!

Eyyvah Eyvah 3

Senaryosunu Ata Demirer'in yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül'ün yaptığı "Eyyvah Eyvah 3", komedi severleri salonlara çekmeyi hedefliyor. Başrollerini, Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak'ın paylaştığı filmin müziği Fahir Atakoğlu imzası taşıyor.

1391085540_img2.jpg

Tarık Ünlüoğlu, Serra Yılmaz, Cengiz Bozkurt, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıoğlu ve Salih Kalyon'un da rol aldığı serinin üçüncü filminin konusu şöyle:

"Büyük aşkı Müjgan'a kavuşup evlenen Geyiklili Hüseyin Badem için hayat zorlaşmıştır, ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirmektedir. Can dostu, ablası Firuzan ise hayatına İstanbul'da devam etmektedir. Ayrı şehirlerde, ayrı hikayeler yaşayan bu insanların ortak bir yönü vardır ki, kendileri bilmeseler de feleğin çemberinden geçmek üzerelerdir ve Geyikli'de festival zamanıdır."

Geçmiş

Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi'ninyönettiği "Geçmiş" izleyiciyle buluşacak. Senaryosunu Asghar Farhadi'nin, Massoumeh Lahidji ile kaleme aldığı filmde, Berenice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa ile Pauline Burlet rol alıyor.

1391085937_the-past-620x348.jpg
Gösterildiği festivallerden ödüllerle dönen filmin, 50.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ndeözel gösterimi yapıldı. Film, Asghar Farhadi'nin ülkesi dışında çektiği ilk film olma özelliği taşıyor.

Dram türündeki filmde şu konu anlatılıyor:

"Fransız eşi Marie'den boşanma işlemlerini tamamlamak üzere, 4 yıllık bir ayrılığın ardından Ahmet Tahran'dan Paris'e gelir. Marie'nin niyeti, eski eşinin hayaline bile katlanamayan yenisevgilisi Samir ile evlenmektir. Ahmet, Marie'nin önceki beraberliğinden olan kızı Lucie ile ilişkisinin sıkıntılı olduğunu fark edince aralarını bulmaya çalışır fakat böylece geçmişten gelen sırlar açığa çıkmış olur..."

Yorumlar