Efsane
Brian Helgeland`ın yönettiği filmde, Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis, Christopher Eccleston, Taron Egerton, Paul Bettany, Colin Morgan, Paul Anderson, Aneurin Barnard, Chazz Palminteri, Tara Fitzgerald, Stephen Lord ile Sam Hoare gibi kalabalık bir oyuncu kadrosu rol aldı. 1950 ve 60`lı yıllarda İngiltere`de terör estiren gangster ikizler Ronald ve Reginald Kray kardeşlerin gerçek hikayesinin anlatıldığı film, kardeşlerin bir şehri hakimiyeti altına alışının ardında yatan sırları ve acımasız yeraltı suç dünyasının kapılarını izleyicilere aralıyor. Gerçek yaşam öyküsünden esinlenen filmde, terör estiren gangster ikizlerin ikisini de Tom Hardy canlandırıyor.

Kafes
Mahmut Kaptan`ın yönettiği filmde İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Şefik Onatoğlu, Fırat Şahin, Barış Küçükgüler, Melda Arat, Erdal Cindoruk, Murat Ercanlı, Fatih Doğan, Murat Çağlar, Cem Sultan Karabulut, Mine Doğan ve Tolga Yüce gibi isimler rol aldı. Çekimleri Ankara`nın Gölbaşı ilçesinde ve Ulucanlar Cezaevi`nde yapılan film, 12 Eylül olaylarında haksız yere cezaevlerine atılan ve işkenceye maruz kalan gençlerin hikayelerini anlatıyor.

Marslı
2014`ün çok satanlar listesinde yer alan ve yılın en sevilen bilim-kurgu kitaplarından olan Andy Weir imzalı "Marslı", Ridley Scott`un yönetiminde aynı adla sinemaya uyarlandı. Bilim-kurgu türündeki film, Mars`daki bir görev sırasında çıkan fırtınayla, ekipten ayrı kalan ve geride kalanlar tarafından da bulunamayınca öldüğü kabul edilen bir astronotu anlatıyor. Astronotun hayatta kalma mücadelesini aktaran filmin başrollerinde Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena gibi başarılı isimler yer alıyor.

Şah Mat
Amerikalı satranç duayeni Bobby Fisher`ın Rus rakibi Boris Spassky ile 1972 yılında karşılaştığı "Yüzyılın Maçı"nı konu alan filmin senaryosunu Steven Knight yazarken, yönetmen koltuğunda ise Edward Zwick oturuyor. Tobey Maguire, Liev Schreiber, Peter Sarsgaard ve Lily Rabe`in oynadığı film, Amerikalı Bobby Fisher ile Rus Boris Spassky karakterinin neredeyse ölüm kalım hikayesine dönüşen zorlu maçını beyazperdeye taşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.