Bu hayvanlar çoğumuzdan zengin - Page 1

Bella Mia adlı Malta teriyeri, sahibi Rose Ann Bolasny’nin ölmesinin ardından 1 milyon sterlin değerinde (yaklaşık 3 milyon 800 bin TL) bir mirasın sahibi olacak. New York’ta muhasebeci olarak çalışan 60 yaşındaki Bolasny, evcil köpeğinin kendisine “Tanrı’nın hediyesi” olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de kendisi hayatını kaybettikten sonra köpeğinin yine lüks içinde yaşamasını istediğini söylüyor. Köpek her akşam yemeğinde fileminyon usulü pişirilen bir et yiyor. Çift katlı bir yatağı ve pek çok mücevheri olan köpeğe, bir o kadar daha mücevher miras kalacak. Bunların yanında bir vakıf fonu ile 1 milyon sterlin (yaklaşık 3 milyon 800 bin TL) değerinde bir evin de sahibi olacak. Bolasny’nin 32 ve 38 yaşındaki oğulları ise, tüm mirasın köpeğe kalacak olmasından “son derece mutlu” olduklarını söylüyor.

Bu hayvanlar çoğumuzdan zengin - Page 2

İnternetin en ünlü kedilerinden birisi olan ‘Huysuz Kedi’ (Grumpy Cat), doğuştan huysuz bir yüz ifadesine sahip. Etrafına mutsuz ve herkesi yargılayan bakışlar atmasıyla tanınan Huysuz Kedi, 2 yılda 100 milyon dolar (yaklaşık 257 milyon TL) kazandı.

Bu hayvanlar çoğumuzdan zengin - Page 3

14 yaşındaki Tina ve 10 yaşındaki Kate adlı köpekler 450 bin sterlin değerinde (1 milyon 727 bin TL) bir mirasın sahibi. Köpeklerin sahibi Nora Hardwell 2002 Aralık’ında öldükten sonra bu mirasın sahibi oldular. Şimdi bu parayla beraber 16.187 metrekarelik bir arazide bulunan kocaman bir evin de sahibi oldular. Peasedown St John adlı köyde yaşayan 2 köpeğe, evin bahçıvanı Henry Escott ile evde çalışan diğer görevliler bakıyor.

Bu hayvanlar çoğumuzdan zengin - Page 4

Evcil hayvanlar hadi neyse de, bir horozun bilmeden milyarder olması ilginç şey hakikaten… Gigoo adlı horoz, 6 milyon sterlinlik (yaklaşık 23 milyon TL) bir banka hesabına sahip. Gigoo’nun sahibi Miles Blackwell, İngiltere’nin en büyük yayınevlerinden Blackwell’in sahibiydi. 2002 yılında Blackwell’in eşine nadir görülen bir “kimyasal alerjisi” teşhisi konulmuş, talihsiz kadın kısa süre sonra 46 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Olaydan 3 hafta sonra Miles Blackwell de hayatını kaybetmiş, mirasının bir bölümünü müzik ve sanat işleriyle ilgilenen vakfına bırakmıştı. Çocuğu olmayan çiftin varlığının bir bölümü ise, horoz Gigoo’ya miras kaldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.