Güncel

Bu illerde okullar açılmayabilir! İşte detaylar!

Koronavirüs vaka sayısının artmasıyla birlikte okulların açılış tarihi de değişebilir. Öğrenci ve velileri yakından ilgilendiren detaylar haberimizde!


Koronavirüs pandemisi hayatımızı olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Daha önce hatırlanacağı üzere okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağı yönünde pek çok açıklama yapılmıştı. Ancak bu tarihin salgının seyrine göre değişkenlik göstermesi de hiç kimse tarafından yadırganmaz. İşte bununla ilgili olarak ortaya atılan yeni iddialar, bazı illerde okulların açılmasının erteleneceği yönünde. İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeden haberin detaylarına bakalım.

Bu illerde okullar açılmayabilir! İşte detaylar!

Öğrenciler ve veliler okulların ne zaman açılacağı konusunda oldukça heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Her ne kadar okulların 31 Ağustos'ta açılacağı söylense de koronavirüs vaka sayısının son günlerde artış göstermesi, kafalardaki soru işaretlerini de arttırmaya yetiyor. Bunun yanı sıra ortaya atılan iddialar da bizlere okulların açılış tarihinin ilden ile değişkenlik gösterebileceğini söylüyor. Öyle ki, vaka sayısı 900 kişinin altında olan illerde okulların zamanında açılacağı konuşulurken, diğer iller için daha farklı kararların alınabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan okulların açılması noktasında gecikme yaşaması muhtemel iller de yavaş yavaş açığa çıkıyor. Buna göre Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Konya ve Ankara gibi illerimizde okulların henüz açılmaması gündemde. Bu illerdeki vaka durumu son kararın verilmesinde bir hayli etkili olacak gibi gözüküyor. Bakalım okullar daha önce belirlenen 31 Ağustos tarihinde açılabilecek mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Dilan
yaa nasıl iş bu yaa bence vürüs azalana kadar okuların hıc bırı acılmamalı
Cevapla
dila
harika
Cevapla
mert ören
Ankara da okulu açmak demek gunluk binbesyüz olan vakaların beşbinbeşyuz olması demek.Ankara İstanbul okulları kesinlikle açılmasın.Vakalar patlar.
Cevapla
dılan
ayn
VBNMÖÇ.
SAĞLIK HERŞEYDİR BENCE DOĞRU BİR KARAR
Cevapla
Beşir
Ya sağlık herşeyden önce gelir hiç bı okul 1 sene boyunca açılmayacak ki herşey eşit bı sekilde olsun giden gitmiyen olmasın çocuk taşıyıcı oluyo farkında bile olmadan sonra evdeki yasiyanlar hepsi virüs olucak onun için hiç mantıklı değil açmak ABD Örneği var kapatilar geri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.