Bu internet siteleri hayatınızı değiştiriyor. - Page 1

Evernote

Evernote, hızlı bir şekilde tüm kayıtlarınızdan ve notlarınızdan oluşan taranabilir bir veritabanı oluşturuyor. Bunların biçimleri fotoğraf ve ses kayıtlarından, ekran görüntülerine ve web sayfalarına kadar değişebiliyor. Evernote bunların hepsini sizin için tutuyor ve akıllı araçlarla istediğinizde onları tekrar bulmanızı sağlıyor.

Bu internet siteleri hayatınızı değiştiriyor. - Page 2

Open Yale Courses

Artık evinizin konforunda Yale Üniversitesi’nden ders alabilirsiniz. Üniversitenin profesör ve bilim adamları tarafından verilen bir dizi ‘giriş’ dersi sunan Açık Yale Kursları sitesinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Kurslarda işlenen dersler arasında evrim biyolojisinden İspanyolca ve Portekizce’ye kadar konular bulunuyor.

Bu internet siteleri hayatınızı değiştiriyor. - Page 3

Instapaper

Bu hizmet sayesinde web’deki makaleleri ufak bir ‘daha sonra oku’ düğmesiyle kaydedebiliyor ve zamanınız olduğunda okumak için gazete benzeri yalın bir biçime sokabiliyorsunuz. Ayrıca linkleri e-postayla gönderebilir veya Instapaper’ı Google Reader içinde kullanabilir; böylece kaçırmak istemediğiniz yazıları el altında tutabilirsiniz.

Bu internet siteleri hayatınızı değiştiriyor. - Page 4

8tracks

Arkadaşlarınız için üzerinde özel bir not veya resim barındıran karışık kaset veya CD yaptınız günleri hatırlıyor musunuz? 8tracks’in yaptığı şey, bu kavramı internete taşımak. Kendini ‘elle işlenmiş radyo istasyonu’ olarak tanımlayan 8tracks, bir araya getirmek istediğiniz müziği aramanızı veya yüklemenizi sağlayarak 30 dakikalık toplamalar üretmenizi sağlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.