Güncel

Bu kadarına da yuh! Koronavirüs tedbirlerini ihlal edince öldürüldü!

Son dönemde artan koronavirüs vakaları nedeniyle tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Bu tedbirleri ihlal eden bir Kuzey Kore vatandaşı ise öldürüldü.

Bu kadarına da yuh! Koronavirüs tedbirlerini ihlal edince öldürüldü!

Tüm dünyada koronavirüs salgınının ikinci dalgası yaşanıyor diyebiliriz. Bu salgından en az etkilenen ülke ise şüphesiz Kuzey Kore. Bilindiği üzere Kuzey Kore dünyaya kapalı bir ülke. Yani bu ülkeye öyle kafanız estiğinde gidemiyorsunuz. Ayrıca Kuzey Kore vatandaşlarının da bu ülkeden çıkışı yasak. Hal böyle olunca koronavirüs salgınının bu ülkede yayılmaması da çok normal.

Tüm bu katı kurallara rağmen yaklaşık olarak 4 ay önce Kuzey Kore’de 1 kişinin covid-19’a yakalandığı belirtilmişti. Aradan geçen süre içerisinde vaka sayıları bir nebze artsa da Kuzey Kore’de günlük yaşam normal şekilde devam ediyor.

Bu kadarına da yuh! Koronavirüs tedbirlerini ihlal edince öldürüldü! - Resim : 1

Koronavirüs tedbirlerini ihlal edince öldürüldü!

Hali hazırda tüm dünya koronavirüs salgınının ikinci dalgası yüzünden yeni tedbirler almak zorunda kaldı. Fakat görünen o ki Kuzey Kore bu tedbir işini biraz abartmış durumda. Çünkü Kuzey Kore’de bu tedbirlere uymamanın cezası ölüm.

Daha geçtiğimiz gün bir kişinin alınan tedbir kararlarına uymadığı gerekçesiyle askerler tarafından herkesin gözü önünde öldürüldüğü belirtildi.

Karantinada olması gereken kişinin dışarıda olduğu tespit edilince görüldüğü yerde vurulması emredilmiş. Askerler de tedbirlere uymayan kişiyi halkın gözü önünde infaz etmiş.

Açıkçası bunu yapan başka bir ülke olsa yer yerinden oynayabilirdi. Fakat söz konusu Kuzey Kore olduğunda insanlar artık bu tarz olaylara çok da garip bir olgu gözüyle bakmıyorlar.

Yorumlar
💎G@kko💎
İnsan hakları açısından tüm ülkelerin ülkemizi örnek alması lazım medeniyet ne uzak doğuda ne Avrupa da, Turan İmparatorluğunun devamı olan Canım Türkiye'mde..
Cevapla
Öz G@kko
La maho konuşman düzelmiş
Scichi Donjuan
İstanbulu ilk kim fethetti diye sorsan gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalır bu tatlisu milliyetçisi:) Ekranlardaki Metin Özkan senin emminmi dostum!:)
Scichi Donjuan
Eminmisiniz?
Cevapla
Koreci Mehmet
Kurallara uyun kardeşim tamam da bu da biraz fazla olmamış mı Kim Abi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.