Bu kit sayesinde her bisiklet elektrikli bisiklete dönüşebilecek

Teknolojinin günden güne ilerlemesiyle birlikte gündelik hayatımızı renklendiren ve kolaylaştıran birçok yenilikte gelmeye devam ediyor. İşte normal bisikletleri elektrikli bisikletlere çeviren o cihaz.

Bu kit sayesinde her bisiklet elektrikli bisiklete dönüşebilecek

GBoost, GBoost V8 Kit adında, 10 dakika gibi kısa bir sürede herhangi bir bisikleti elektrikli bisiklete dönüştüren yeni bir dönüşüm kiti duyurdu. Geliştirdiği bu keyifli kendin yap dönüşüm kitinin, birçok müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabileceği düşünülüyor.

V8 Kit, kompakt, hafif ve sessiz bir yapıya sahip ve kurulumu oldukça kolay. Şirket, bu ürünün sadece 950 gram ağırlığında olduğunu ve herhangi bir bisiklete kolaylıkla takılabileceğini belirtti. Bu hafif tasarım, kitin seyahatlerde kolaylıkla taşınabileceği ve hatta kiralık bir bisiklette bile kullanılabileceği anlamına geliyor. V8 kitin maksimum güç çıkışı 900W olarak belirlendi. Ancak, kitin tasarımı potansiyel olarak güç kayıplarına neden olabiliyor. Bu güç, bir rulo sistemi vasıtasıyla doğrudan arka tekerleğe iletiliyor.

Öte yandan, bu motorun off-road sürüşler için yeterince sağlam olmadığı gözlemlendi ve bu tür koşullarda kolayca hasar alabiliyor. Bu durum, özellikle kaya veya enkaz gibi engellerin rulonun hızlı aşınmasına yol açabileceği anlamına geliyor.

Bu kit sayesinde her bisiklet elektrikli bisiklete dönüşebilecek

GBoost V8 kit, özellikle şehir içi ulaşımda ve yürüyüşlerde kullanıma oldukça uygun. Bisiklet dönüşüm kitinin üç farklı pil yapılandırması bulunuyor. İlk seçenek 250Wh'lik pil ile gelirken, ikinci seçenek 375Wh'lik bir pil paketini içeriyor. En yüksek kapasiteli pil seçeneği ise 453Wh'lik paketi barındırıyor.

Fiyatlandırmaya bakıldığında, en düşük pil yapılandırması yaklaşık 1.050 dolar fiyatla piyasaya sürüldü. 375Wh'lik kit ise 1.780 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşılaşıyor. En yüksek kapasiteli pil paketinin fiyatı ise 2.285 dolar olarak belirlendi. Yeni GBoost elektrikli bisiklet dönüşüm kitinin fiyatları, potansiyel müşterilerin ilgisini etkileyebilir. Daha dayanıklı ve çok daha uygun fiyatlı seçeneklerin bulunduğunu unutmamak gerek. Şu anda GBoost V8 Kit, Avrupa'da kullanıma sunulmuş durumda.