Çok özel kişisel bilgiler

Doğum yeri ve tarihi dahil olmak üzere hiçbir kişisel bilgiyi Twitter’da paylaşmayın. Uzmanlar, Twitter’da çokça arkadaş edinenlerin, bunlara karşı her zaman çok açık olmamamaları, iletişim bilgileri, şifre, anne baba adı gibi bilgileri asla paylaşmamaları gerektiğini söylüyor.

Bulunduğunuz yer

Twitter’daki ‘geolocation tool’, bulunduğunuz yeri 140 karakterlik kotayı işgal etmeden duyuran güzel bir gereç. Ancak takipçiniz çoksa, evden uzak olduğunuzu veya nerede sizle karşılaşabileceğini bilmekten mutlu olacak bir takım dengesizler çıkabilir. Bu gereci çok gerekmedikçe kapalı tutun

Tatil günleriniz

Twitter, Facebook, Foursquare gibi ortamlar, sadece iyi değil ‘kötü’ insanlarca da kullanılıyor. Dostlarınıza ne zaman ve nereye tatile gideceğinizi duyurmakta bir sakınca görünmeyebilir. Ancak sizi izleyen potansiyel suçlular, o tarihlerde evde olmadığınızı bileceklerdir.

Günlük programınız

İşe ne zaman ve nasıl gittiğinizi, nerede yemek yediğinizi, kaçta çıktığınızı Twitter’da sürekli paylaşırsanız, düşük olasılık ama, bazı takıntılı şahısların tacizlerine maruz kalabilirsiniz. Ayrıca bu kadar detayı herkesle paylaşmakta bir fayda var mı, onu düşünün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.