Güncel

Bu sefer zafer Samsung'un!

Apple ve Samsung davasında önemli bir gelişme yaşandı.

Bu sefer zafer Samsung'un!

Apple ve Samsung arasındaki patent savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak görülen mahkemede Apple, Samsung'a karşı 1 milyar dolar tazminat kazanmıştı. Hatta daha öncede Samsung'un bazı cihazları aysaklanmıştı.Samsung'un bazı cihazları aysaklanmıştı.

Tabletlerin savaşının yapıldığı ve bir ay süren mahkemeden sonra Samsung'un son tableti Galaxy 10.1'in satışı yasaklanmıştı. Ayrıca mahkemede Samsung'un bu tablette iPad'in tasarımını çaldığı ön görülerek Samsung, 1 milyar dolar tazminat cezaya çarptırılmıştı.

Tekrar görülen davada mahkeme Samsung'un lehinde bir karar verdi. Mahkeme son kararında, Samsung'un son tablet bilgisayar ürünü Galaxy 10.1'in yasaklanmasını gerektirecek bir patent ihlali olmadığını söyledi.

Ancak Samsung hala 1 milyarın intikamı peşinde ve "iPhone 5 patentlerimizi ihlal ediyor diyerek" dava açtı. Anlaşılan o ki iki şirket arasındaki patent davası daha uzun zaman sürecek.

Yorumlar
Nokia E90
En iyisi beraber calissinlar! kavgaya ne gerek var!,
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.