Bu sıcaklarda bize en iyi gelecek koalisyon hangisi - Page 1

Karpuz-Peynir
Lokum gibi beyaz peynir, kan kırmızı, suyu bol, çekirdeği az bir karpuz… Okurken ağzınızı sulandıran bu ikilinin iktidarı kimseyi üzmez. Serinletir, şişkinlik yapmaz, mideyi yormaz, kilo aldırmaz. Gelir ayrımı yapmaz. O kadar uyumlu çalışırlar ki değme tek parti iktidarları yerlerine geçemez.

Bu sıcaklarda bize en iyi gelecek koalisyon hangisi - Page 2

Deniz-Güneş-Kum
Nispeten sorunlu bir koalisyon. Birlikte süper uyumlu çalışsalar da ara ara seçmenlerini üzerler. Onlara ulaşmak her zaman kolay olmaz. Herkesin eşit olmadığı bir yönetim şekilleri vardır. Arada kendi içlerinde de anlaşmazlığa düşerler. Kum çok ısınır, güneş fena yakar, deniz bozulur, çalkantılar yaşar. Yine de seçim zamanı geldiğinde oyunu bu koalisyondan yana kullanamayan kişi azdır.

Bu sıcaklarda bize en iyi gelecek koalisyon hangisi - Page 3

Evet!: Dondurma-Sos-Fıstık
Dondurmaya sos-fıstık ister misiniz? Poltio’da sorduk, yüzde 82 istediğini söyledi. Demek ki dondurma-sos-fıstık koalisyonu iktidara yüzde 82’nin desteğini alarak geldi. Kalan yüzde 18’in de dondurmayı tek başına iktidara taşımak istediklerini ancak güçlerinin yetmediğini tahmin ediyoruz. ABD ’de olsa yaz-kış iktidarda kalacak bu koalisyonun bizde yaz aylarına hapsedilmesini ise bir demokrasi ayıbı olarak niteliyoruz.

Bu sıcaklarda bize en iyi gelecek koalisyon hangisi - Page 4

Atlet-Balkon
O tam bir alternatif parti koalisyonu. Sessiz kitlelerin sesi. Tatile gidememiş, denize, yeşile, her türlü serinlik kaynağına uzak beton bir şehrin havada asılı kalmış sıcağı altında ezilenlerin iktidarı. Hiçbir zaman uzun vadeli olmayacak, zor zamanların enkaz devralan hükümeti…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.