Güncel

Bu şirketlerin cirosu salgına rağmen arttı!

Koronavirüs ile beraber çoğu şirketin gelirleri erise de bazıları payını arttırmayı başardı. İşte cirosunu en çok arttırmayı başaran şirketler!


Koronavirüs pandemisi tüm hızı ile etkisini sürdürmeye devam ediyor. Salgın ile beraber yalnızca sağlık sektöründe değil, ekonomik anlamda da büyük sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle büyük şirketler salgın süreci ile beraber kendisini bir anda önemli bir daralmanın pençesinde buldu. Hatta öyle ki kimi üreticiler uzun süre boyunca üretim yapamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı ve bu da ciroların düşmesine sebep oldu. Ancak bazı teknoloji devleri, salgına rağmen cirosunu arttırmayı başardı.

Bu şirketlerin cirosu salgına rağmen arttı!

Koronavirüs salgını tüm dünyanın ekonomisini olumsuz anlamda etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Ancak tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen cirosunu arttırmayı başaran şirketler de yok değil. Bunların başında ise ABD merkezli teknoloji devi Apple geliyor. Salgının en şiddetli döneminde mağazalarını kapatmak zorunda kalan Apple, gelirini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artırarak 59,7 milyar dolara, net karını da yüzde 12 yükselterek 11,3 milyar dolara çıkardı.

Karını arttıran şirketlerden bir diğeri ise Facebook oldu. Facebook, aynı dönem boyunca karını yüzde 11 arttırdı ve 18,7 milyar dolara çıkardı. Şirketin net karı ise yüzde 98 artışla 5,2 milyar dolar oldu. Gelirini en çok arttıran şirket ise Amazon oldu. Şirketin geliri yüzde 40 oranında artarak 88,9 milyar dolara yükselirken, net karı 5,2 milyar dolar seviyesine çıktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.