Apple'ın soruları: Yazılım mühendisi adayına: “Elinizde 100 adet bozuk para var. Hepsinin bir yazı bir de tura tarafı var. 10 tanesinin tura yüzü, 90 tanesinin yazı tarafı üstte. Hangisinde neolduğunu anlamak için ne görme ne de dokunma şansınız var, ancak paraları eşit şekilde bölüştürmeniz gerekiyor. Nasıl yaparsınız?”

Yazılım mühendisi adayına: “Diyelim ki elinizde 2 tane yumurta var. Yumurtaları kırmayacak şekilde kaçıncı kattan atmanız gerekir? Bunu nasıl anlar ve nasıl yaparsınız? En uygun çözüm nedir?”

Yazılım mühendisi adayına: “Karşınızda üç adet kutu var. Kutuların birinde sadece elma, birinde sadece portakal, diğerinde ise hem elma hem portakal var. Kutuların üzerinde, içeriklerine dair herhangi bir etiket ya da bilgi de yok. Kutunun içine bakmadan açıyorsunuz ve bir tane meyve alıyorsunuz. Sadece elinizdeki meyveye bakarak,nasıl tüm kutuları doğru şekilde etiketlendirirsiniz?”

Teknoloji devi Apple, Facebook ve Google'da çalışmak pek çok insanın hayali. Peki en düşük 10 bin TL maaşın verildiği Facebook ve Google'da işe başlamak için iş görüşmesinde hangi sorularla karşılaşıyorsunuz?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.