Bu soruların yanıtını sadece zeki insanlar biliyor!

Son günlerde sosyal medyada paylaşılan ve herkesin yanıtını merak ettiği yeşil göz bulmacasına katılarak siz de kendinizi test edebilirsiniz.
123
Bu soruların yanıtını sadece zeki insanlar biliyor! - Page 1

Basit bir matematik problemi gibi görünen ve internette gittikçe popülerleşen bu sorunun doğru yanıtını çok az kişi verebildi.

223
Bu soruların yanıtını sadece zeki insanlar biliyor! - Page 2

Bir adada 100 kişi ve bir diktatör yaşıyor. Adadakilerin birbirleri ile konuşmaları yasak. Adadan kaçmanın hiçbir ihtimali yok, ancak isteyen herkes gardiyanlardan kendisini bırakmasını isteyebilir.

Gardiyanlardan sadece gece vakitlerinde adadan çıkış izni alınabilir. İzin verilmesini belirleyen sadece tek bir faktör var, gözlerin yeşil olması.

323
Bu soruların yanıtını sadece zeki insanlar biliyor! - Page 3

Eğer adadan çıkmayı isteyen kişi yeşil gözlüyse, isteği yerine getirilir. Fakat gözleri yeşil değilse, bir volkanın içine atılıyor.

Ancak kimse birbiriyle konuşamadığı için yeşil gözlü olup olmadıklarını öğrenmelerinin bir yolu yok. Aslına bakılırsa, adadaki 100 esirin de göz rengi yeşildir.

423
Bu soruların yanıtını sadece zeki insanlar biliyor! - Page 4

Bu adaya gelip esirlerin bilmediği tek bir şey söyleme hakkına sahip oluyorsun. Soru ise şu: Tek bir cümleyle diktatörü nasıl alt edebildin?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.