Bu sorun yaygınlaştı! Bataryası dolu telefon kapanıyor: Peki nasıl çözülür? - Page 1

Neredeyse her elektronik eşyanın olduğu gibi akıllı telefonların da bir kullanım ömrü var. Elektronik cihazlar bir süre sonra çeşitli arızalar ve sorunlar nedeniyle kullanıcı deneyimini düşürebiliyor. Bunlardan birisi de şarjı olduğu halde kendiliğinden kapanması.


Bu sorun yaygınlaştı! Bataryası dolu telefon kapanıyor: Peki nasıl çözülür? - Page 2

Bataryası dolu telefon kapanıyor nasıl çözülür?


Akıllı telefonlar bir süre sonra yıpranmaya başlıyorlar. Genellikle ilk sorun pil tarafında patlak verir ve çeşitli şarj sorunları ortaya çıkar. Kullanıcıların en çok müzdarip olduğu pil sorunlarından birisi de telefonun bataryası dolu olmasına rağmen ortada hiçbir neden yokken kapanması.


Bu sorun yaygınlaştı! Bataryası dolu telefon kapanıyor: Peki nasıl çözülür? - Page 3

Bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için uygulanabilecek çözüm yöntemleri oldukça sınırlı. Zira telefonun batarya dolu olmasına rağmen kapanması, pilin artık ömrünü tamamladığı anlamına geliyor. Bu noktada bataryanın şarj yüzdesi yıpranmalar nedeniyle yanlış hesaplanıyor. Böylelikle dolu gibi görünen pil artık şarj tutma yeteneğini kaybettiği için durduk yere kapanmaya başlıyor.


Bu sorun yaygınlaştı! Bataryası dolu telefon kapanıyor: Peki nasıl çözülür? - Page 4

Arızanın her zaman pilden kaynaklanmadığını belirtelim. Burada bataryaya göre daha ciddi ve maliyetli anakart arızası da söz konusu olabilir. Bu nedenle ilgili sorunlarla karşılaşan kullanıcıların bir an önce teknik servisi ziyaret etmesi önemli. Genellikle pil değişimi arızayı çözse de ikincisi gibi durumlarda ise işler biraz zorlaşıyor diyebiliriz.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.