Güncel

Bu sözler Google ve Apple arasında yine kavga çıkartacak

Google'ın Android şefi Sundar Pichai sahneden Apple'a yüklendi

Bu sözler Google ve Apple arasında yine kavga çıkartacak

Apple CEOS'su Tim Cook'un 2 Hazirada başlayan Geliştiricler Konferansında sahneden şu sözler sarfetmesi yeni bir kavganın habercisiydi. Yaşlı tilki Cook, Android şletim sistemini hedef alarak "Android zararlı yazılım pazarına hakimdir" demesiyle birlikte orada oturanlar bir alkış tufanı kopartmış olsada bu kavgada bile söylenecek bir söz değildi. 

Google'ın Android şefi Sundar Pichai ise bu söze hazırlattığı bir slayt ile karşılık verdi. Slaytta Android işletim sisteminin hangi iOS 8 özelliğine hangi yıllarda kavuştuğu gösteriliyordu. Bu slayt öylesine başarılı olduki Konferansa katılanlar bu ironiye alkışlar ve kahkahalar ile karşılık verdiler.

2008 yılında çıkan Android 1.0'da "multitasking" özelliği ve aynı yıl hemen ardından çıkan Android 1.5'te ise "Widget" desteğinin olması gerçekten traji komik bir durumdu. İşte Google'ın Android şefi Sundar Pichai'nin hazırlattığı o slayt

Not: fotoğrafın üstüne tıklayarak orijinal haline ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.