Bu teknolojiler 2013'te olmayacak - Page 1

Amazon marka akıllı telefon... Ancak bu beklentiler suya düşebilir. Bunun nedeni, Apple’ın bile iPhone’un en güçlü olduğu ABD piyasasında Samsung’un gerisine düştüğü akıllı telefon piyasasında inanılmaz bir rekabet olması. Merkezi ABD olan Amazon, kendi ülkesindeki telefon operatörlerinin aşırı güçlenmesi ve şirketlerin stratejilerini bile yönlendirmeye başlaması nedeniyle iyice zorlanabilir. Bunun en son örneği, Nexus 4’ün piyasaya sürülmesi aşamasında AT&T ve Verizon ile anlaşma sağlayamayan Google.

Bu teknolojiler 2013'te olmayacak - Page 2

Windows Blue... Ortada dolanan spekülasyonlar, Microsoft’un 2012’i sonunda sunduğu Windows 8’in ardından, ‘Windows Blue’ adında yeni bir işletim sistemini de 2013’te çıkaracağı. Windows Blue’nun bahar aylarında piyasaya sürüleceği ve yıllık güncellemelerle Windows’un her zaman son sürümünü temsil edeceği söyleniyor.

Bu teknolojiler 2013'te olmayacak - Page 3

Windows Blue... Spekülasyonları gerçek dışı kılan önemli bir detay mevcut. Bu da, üç yılda bir yeni işletim sistemi sunmaya alışan Microsoft’un, Windows 8’in piyasaya sürülmesinin üzerinden bir yıl bile geçmeden Windows Blue’yu sunması için sebep bulunmaması. Eğer yeni bir işletim sistemi çıkacaksa, bu yazılımın aylar sürecek promosyon ve yazılım geliştiricileri gözünde değerlendirmeden geçmesi gerekecek.

Bu teknolojiler 2013'te olmayacak - Page 4

Kamu alanlarında kablosuz şarj özelliği... 2012’de en çok dikkat çeken teknolojilerden bir tanesi, akıllı telefonların kablosuz şarj özelliğiydi. Dahası, başta restoranlar olmak üzere kamu alanlarında kurulacak olan kablosuz şarj istasyonlarıyla kısa zamanda telefon şarj etme derdinin tarihe karışacağı öne sürüldü. Ancak bazı dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.