Güncel

Bu uygulama ile kadınları taciz edemeyecekler!

Amerika'da yayınlanan bir uygulama kadınların tacize uğramasını engelliyor.

Bu uygulama ile kadınları taciz edemeyecekler!

Kadınların sokaklarda tacize hatta tecavüze bile uğradığı bir ülkede yaşıyorsanız ve kadınsanız kendinizi bir noktada güvene almak için "kişisel" korunmaya ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Özellikle büyük şehirde yaşayan kadınların çoğunun çantalarında biber gazı ya da eklektro şok aletlerine rastlayabiliyoruz. 

Amerika'da geliştirilen bir uygulama ise bunları yanında taşıyamayan kadınlar için oldukça güzel bir çözüm gibi görünüyor. Ülkemizde de bir girişimcinin böyle bir uygulamayı yapmasını bekliyoruz. 

Uygulama oldukça kolay, takip edildiğini hisseden kadın programı çalıştırıyor ve ön kamera kayıt yapmaya başlıyor ve aynı anda da bir polis memuru tacizciyle konuşmaya başlıyor. Şu anda programın onu kayıt ettiğini ve kadının lokasyonun kendilerine ulaştığını ve bir ekip yola çıkarttıklarını belirten polis memurunu gören suç makineleri de koşarak olay yerinden uzaklaşıyor. 

Yapılan araştırmaya göre %83 oranında başarı elde eden bu programın kadınlarımızı koruyabilmesine gerek olmadığı bir ülke ve bir dünya diliyoruz....

İşte oncamera uygulamasının nasıl çalıştığını gösteren video.


 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.