Bu Xiaomi Cihazları MIUI 12.5 Geliştirme Sürümünü Almayı Bırakacak!

Xiaomi cihazlarından bazıları MIUI 12.5 Geliştirme sürümünü artık almayı bırakacaklar. Artık listedeki cihazlar için geliştirme sürümü sonlanmış oluyor.

Bu Xiaomi Cihazları MIUI 12.5 Geliştirme Sürümünü Almayı Bırakacak!

Xiaomi, bir sonraki büyük yapısı olan MIUI 13 üzerinde çalışıyor. Birkaç hafta önce yaptığımız haberimizde Xiaomi, 9 cihazı için MIUI 13 kararlı testini başlatmıştı. Bu yapının 28 Aralık'ta Xiaomi 12 serisi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca MIUI 12.5 beta güncellemesinin geliştirme sürümlerini almayı durduran bazı Xiaomi cihazlarının yeni bir listesi yayınlandı.

Bu arada önemli olan ise, MIUI 12.5 beta güncellemesinin geliştirme yapısı maalesef Çin'li kullanıcılara özeldir. Yalnızca Çin ROM'u çalıştıran cihazların katılmasına izin verilir. Bu test kullanıcıları grubu, çoğu zaman birçok yeni özellik ve hata düzeltmesi ile birlikte gelen güncellemeleri haftalık olarak alırlar.

Rapora göre, MIUI 12.5 beta güncellemesinin son geliştirme sürümlerini toplam 12 cihaz almayı bırakacak. Bu, cihazların haftalık geliştirme sürümünü almayı bırakacağı anlamına geliyor. Ayrıca, bu cihazların çoğu, önümüzdeki haftalar ve aylar için üç ayda bir güvenlik yaması güncellemeleri ve MIUI 13 güncellemelerini almaya devam edecekler.

MIUI 12.5 Geliştirme Sürümünü Alamayacak Olan Cihazlar

Mi Cihazları

Mi 9

Mi 9 SE

Mi CC9 Meitu Edition

Mi CC9

Mi 9 Lite

Mi 9T

Mi 9T Pro

Mi 9 Pro 5G

Redmi Cihazları

Redmi K20 Pro

Redmi K20

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8

Artık bu cihazların geliştirme sürümünden çıkması firmanın bazı cihazlara güncelleme desteğini keseceği anlamına da geliyor.

Xiaomi'nin Güncelleme Politikasını nasıl buluyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi ve geliştirmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.