Güncel

Bülent Aksu tekrar Turkcell'e geçti

Türk Telekom'daki görevinden istifa ederek ayrılan Bülent Aksu, Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi

Bülent Aksu Turkcell'e döndü

Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa eden Bekir Pakdemirli'nin yerine yeni bir atama yapıldı. Atamayla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamaya göre, Pakdemirli'nin istifası üzerine boşalan üyeliğe Bülent Aksu'nun getirilmesine karar verildi.

Bülent Aksu tekrar Turkcell'e geçti

Bülent Aksu'nun, 2018 yılı Kasım ayında atandığı Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden 7 Mart 2019 tarihinde istifa ederek ayrıldığı açıklanmıştı.

Daha önce de Turkcell'de çalışmıştı

Aksu, Temmuz 2016 ve Temmuz 2018 tarihleri arasında Turkcell bünyesinde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevini yürütmüş, daha sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmak üzere şirketteki görevinden ayrılmıştı.

Bülent Aksu kimdir?

Telekom, enerji, petrokimya, tekstil ve denetim dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde finans, muhasebe, vergi ve yönetim alanlarında 22 yıllık profesyonel yöneticilik tecrübesine sahip bulunuyor. Profesyonel iş hayatına, Kuveyt Türk AŞ Teftiş Kurulu'nda Müfettiş olarak başlayan Aksu, sonrasında 2003 yılında Çalık Holding'de sırasıyla Finans Müdürü ve Grup Finans Direktörü olarak görevini yürüttü.

2008-2012 yılları arasında ise Akfel Grup bünyesinde CFO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Aksu, 2012-2016 yılları arasında sırasıyla Azerbaycan Milli Petrol ve Gaz şirketi (SOCAR) iştirakleri olan Petkim Petrokimya Holding AŞ ve STAR Rafineri AŞ'de CFO olarak görev yaptı.

Aksu, 3 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. 2016 ve 2018 yıllarında, Fortune Türkiye dergisi tarafından Türkiye'nin en etkili 50 CFO'sundan biri olarak seçilen Aksu, 2018 yılının Kasım ayında Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanmıştı.

Aksu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu ve 3 çocuk babası.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.