Amelia Dyer

Dyer, 19.yüzyılda İngiltere’de “bebek çiftliği” adı verilen bir işletmenin sahibiydi. İstenmeyen, yasak ilişki sonucu doğan çocukların bırakıldığı bir yerdi burası. Dyer aynı zamanda, kürtaj da yapıyordu. Özelliği bebekleri aç bırakarak öldürmesiydi. Resmi kayıtlarda 6 bebeği öldürdüğü yazılmasına karşın, ölümüne neden olduğu bebek sayısının 400’e kadar çıkabileceği belirtiliyor. 1879 yılında yargılandı ve ağır işlerde çalışmaya mahkum edildi. Tekrar bebek öldürmeye başlaması üzerine yeniden yargılandı ve asıldı.

Delphine LaLaurie

Madam LaLaurie 19.yüzyılda New Orleans’da yaşadı. Çok sayıda kölesi vardı. İnsanlar genelde onun kölelerine çok iyi davrandığını söylüyordu. Güzel ve çekici bir kadın olarak biliniyordu. Evindeki bir yangın sonrasında Madam LaLaurie kölelere ağır işkenceler yaptığı ortaya çıktı, evindeki işkence odasında asarak öldürdüğü insanlar bulundu. Evine saldırı sonrasında Paris’e kaçtı. Yüzlerce köleyi öldürdüğü tahmin ediliyor.

Gwen Graham ve Cathy Woods

İkili, bir bakım evinde tanıştı. Yaşlılara karşı olumsuz tutumları izlemeye başladılar. Graham başka bir kadınla tanışarak Teksas’a gidince, 1988 yılında Woods’un eski eşi yetkililere ihbarda bulundu. Soruşturma sonrasında, Graham ve Woods karşılıklı olarak birbirlerini suçladı. Graham, 5 cinayetten suçlu bulundu, ömür boyu hapis cezası aldı. Wood ise 20 yıl hapis cezası aldı, 2021 yılında tahliye olması bekleniyor.

Júlia Fazekas ve Nagyrév’in melekleri

Fazekas’ın öyküsü seri katiller içinde en ilginç olanlarından. 1. Dünya savaşında Macar kasabası Nagyrev’de erkekler orduya katılınca kadınlar kendilerine yeni sevgililer buldu. Doğal olarak bu kadınların hiçbirisi kocalarının kendilerine bir başka erkek ve onlara ait olmayan çocukla bulmalarını istemedi. Fazekas, "Nagyrev'in melekleri" adı verilen bu kadınlara kocalarını zehirlemeleri için yardımcı oldu. Kayıtlara göre, 1914 ve 1929 yılları arasında 300’den fazla kişinin ölümüne karıştı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.