Bunları biliyor musunuz?-8 - Page 1

Elinizi fotoğrafta gösterildiği gibi düz bir zemine koyarsanız yüzük parmağınızı hareket ettiremezsiniz. Avuç içiniz zemine bakacak şekilde elinizi masanın üstüne koyun ve orta parmağınızı avuç içinize doğru bükün, ardından tek tek başparmağınızı, işaret parmağınızı ve serçe parmağınızı kaldırmayı deneyin. işaret ve serçe parmağınız, onları hareket ettirmenizi sağlayan kendi ektensör kaslarına sahiptir, ancak ortak parmak ile yüzük parmağı tek bir kası paylaşır. Bu sebeple orta parmağınızı avuç içinize hapsederseniz yüzük parmağınızı hareket ettiremezsiniz.

Bunları biliyor musunuz?-8 - Page 2

Ayak başparmağınız parmaktır, ancak başparmağınız parmak değildir Yani sekiz parmağınız olduğunu söylerseniz kimse sizi yalancılıkla suçlayamaz.

Bunları biliyor musunuz?-8 - Page 3

İnsanların %15'inde bulunmayan 'Palmaris longus' adında bir tendon vardır Eğer sizde varsa bileğinizi ön kolunuza doğru bükmenize yardımcı olur. başparmağınız ile serçe parmağınızı birleştirerek bileğinizi öne arkaya bükün. Eğer bileğinizde iki tendon görüyorsanız/hissediyorsanız, sizde 'Palmaris longus' mevcuttur

Bunları biliyor musunuz?-8 - Page 4

Yumurtalıklarınız/testisleriniz böbrekleriniz ile aynı yerde gelişmiştir. Testislerinize tekme yedikten sonra sırtınızın alt kısmında ağrı hissetmenizin sebebi budur. Evde denemenizi önermiyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.