Güncel

Burger King'den skandal reklam!

2018 Dünya Kupası için bir reklam kampanyası hazırlayan Burger King'in Rusya kanadı, forma giyen bir futbolcudan hamile kalan kadınlara para ödülü teklif etti.


2018 Dünya Kupası için bir reklam kampanyası hazırlayan Burger King'in Rusya kanadı, turnuvada forma giyen bir futbolcudan hamile kalmaları durumunda Rus kadınlara ömür boyu Whopper ve 3 milyon ruble ödül teklif etti.

Bu reklamın yapılması üzerine halk tarafından büyük tepki çeken reklam, ardından apar topar kaldırıldı ve özür dilendi. Şu sıralar zaten Rusya'da gündem kadınların obje olarak hedef gösterilmesi. Bu tartışmalar zamanla nereye kayar orası meçhul. 

Salı günü Rusya'nın popüler sosyal medya platformu VK'da yayımlanan reklam, halkın büyük tepki göstermesi sonucu kaldırıldı. Burger King Rusya, Rusya'nın Facebook'u olarak bilinen platformda kampanyanın aşağılayıcı ve küçük düşürücü olduğunu kabul ederek özür diledi ve reklama ait tüm unsurları sayfadan temizledi.

Ancak halk, bu olayı unutmayacağının sözünü vererek Burger King'i protesto edeceklerinin altını çizdi. 

Burger King Genel Merkezi'nin yaptığı açıklamada "Rusya'daki ekibin online olarak yürüttüğü ve kırıcı olduğu açık olan kampanyadan dolayı özür dileriz." denildi. Rus haber ajansı Interfax'a göre Burger King'in Rusya distribütörü olan Burger Rus LLC şirketi ise VK platformu dışında herhangi bir basın açıklaması yapmadı. 

Konu hakkında ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olur bilmiyoruz ancak bir kadının obje olarak gösterilip vaatlerde bulunulması... insanlık dışı bir davranıştan başka bir şey değildir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.