Güncel

Burun estetiğinde yeni bir yöntem: PiezoRinoplasti

Burun estetiği operasyonu sayesinde, bireyler çeşitli görünüş bozukluklarını düzeltmekte ve daha etkili bir görünüme sahip olabilmektedir.


Burun estetiği, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu operasyon sayesinde, bireyler çeşitli görünüş bozukluklarını düzeltmekte ve daha etkili bir görünüme sahip olabilmektedir. Genetik sebeplerden ya da dış faktörlerden dolayı meydana gelen şekil bozuklukları, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlardan sonra düzeltilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler hastalara göre belirlenebilmektedir. Bazı hastalar görünümlerini değiştirmek ve güzellik elde etmek amacıyla rinoplasti operasyonlarını tercih ederken, bazı hastalar çeşitli sağlık sorunlarından dolayı bu operasyonlarını tercih etmek durumunda kalmaktadır. Özellikle solunum rahatsızlıkları, estetik ameliyatlarını tetikleyen sorunların başında gelmektedir. Şekil bozuklukları sebebiyle tercih edilen ameliyatlarda asıl amaç, bireylerin yüzlerine uygun olacak bir burun şekli elde etmektir. Bu aşamada beklentilerin gerçeğe yakın olması en doğru yaklaşım olacaktır.

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak birçok sektörde yeni araç ve gereçler kullanılmaya başlanmıştır. Bu sektörlerden biri de hayatımızda önemli bir yere sahip olan sağlık sektörüdür. Burun estetiği gibi önemli cerrahi operasyonların yapıldığı hastanelerde de yeni malzemeler kullanılmaktadır. Estetik operasyonlarında, süreci hızlandıracak ve daha kolay hale getirecek yöntemler tercih edilmektedir. Bu aşamada karşımıza çıkan yöntemlerden bir tanesi de piezocerrahi yöntemidir.

Piezo cerrahi yöntemi, uzun zamandır geliştirilerek kullanılan kemik şekillendirme ve kesme yöntemi olarak bilinmektedir. Son zamanlarda sık sık kullanılan bu yöntemle kemikler, üç boyutlu ses titreşimleriyle kesilmekte ve şekillendirilmektedir. Kolay bir yöntem olduğu için son dönemlerde sık sık hastalar tarafından tercih edilmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Piezo Cerrahisinin Avantajları

Bu yöntem kolay ve hızlı gerçekleşmesinin yanı sıra hastalara sağladığı avantajlar ile de ön plana çıkmaktadır. Birçok hastanede kullanılan piezo yöntemi, hem hastaların hem de doktorların işini ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır. Piezo yöntemi ile burun estetiği ameliyatı gerçekleştirmeniz durumunda morluk ve şişliğin son derece az olduğunu görebilirsiniz. Diğer operasyonlara bakıldığında bu yöntem çok daha sorunsuz gerçekleşecektir. Ayrıca piezo yöntemi ile kemiklere daha kolay ve etkili bir şekil verilmektedir. Yani istediği görünümü sorunsuz olarak elde etmek isteyen kişiler piezo yöntemi ile burun estetiği operasyonu geçirebilir. Bütün bunların yanı sıra iyileşme sürecini daha hızlı bir şekilde tamamlamak isteyen kişiler de avantajlı bir yöntem olan piezo cerrahisini tercih edebilmektedir. Siz de burun estetiği yaptırmayı düşünen bireylerden biriyseniz piezo yöntemi ile sağlıklı operasyon geçirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.